Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Online tatil ve seyahat harcamaları 14.8 milyar liraya ulaştı!

25 Haziran, 2018 | 18:19

Online tatil ve seyahat harcamaları 14.8 milyar liraya ulaştı!

Türkiye’de internet üzerinden yapılan tatil ve seyahat harcamaları, geçtiğimiz yıl rekor kırarak % 47 artış gösterdi ve 14,8 milyar liraya ulaştı.

Türkiye’de internet üzerinden yapılan tatil ve seyahat harcamaları, 2017 yılında rekor kırarak % 47 artış gösterdi ve 14,8 milyar liraya çıktı.

Avantajix.com’un, Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD) 2017 e-ticaret raporundan derlediği verilere göre, dijital ortamda yapılan tatil ve seyahat harcamaları son üç senedir rekor seviyede artış gösterdi.

Ziyaretçi sayısı aylık bazda 15 bin ve üzeri olan internet siteleri baz alınarak hazırlanan raporun ilgi çekici bir yönü, tatil ve seyahat harcamaları rekor kırarken, bu hizmeti veren internet sitelerinin sayısının sürekli azalması.

Online tatil ve seyahat harcamaları 14.8 milyar liraya ulaştı

2014 yılında tatil ve seyahat hizmeti satan 234 internet sitesinin yıllık cirosu 5,1 milyar lira iken, 2016’da internet sitesi sayısı 104’e geriledi, ciro ise 10,1 milyar liraya yükseldi.

Site sayısındaki düşüş 2017’de de sürdü. 102 online mağazaya kadar gerileyen sektörün yıllık cirosu ise yüzde 47’lik rekor artışla 14,8 milyar TL’ye ulaştı.

Rapor, mağaza sayısı % 70 azalsa da pazardaki üç yıllık büyümenin % 190’a ulaştığını ortaya koydu.

Tatili internetten almak avantajlı

İnternetten tatil almak avantajlı

Avantajix.com’un kurucu ortağı Güçlü Kayral, tatil ve seyahatlerin internet üzerinden satın alınmasının birçok avantajının olduğunu ifade etti.

Fırsat sitelerinin erken rezervasyondan dahi ucuza tatil imkanı sağladığını belirten Güçlü Kayral, “Oteller acentelerle ayrı ayrı anlaşma yaptıklarından, otel fiyatları acenteler arasında farklılık gösterebilir.

Karşılaştırma sitelerini kullanarak acenteler arasında en uyun fiyatı vereni bulmak mümkün. Yurt içi ya da yurt dışı tatil harcamalarının Avantajix.com gibi para iadeli alışveriş siteleri üzerinden yapılması yüzde 10’lara varan ekstra nakit para kazanma imkanı sağlar.

İnternette yerli-yabancı kavramı yok. Türkçe yayın yapan çok sayıda yabancı siteden Türk otelleri için çok rekabetçi fiyatlar alınıyor” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Güçlü Kayral, İnternet, Online tatil, Seyahat harcamaları, TÜBİSAD,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları