Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ömür boyu otelde kalması yasaklanan adama af çıktı!

04 Nisan, 2018 | 10:18

Omur boyu otelde kalmasi yasaklanan adama af cıkti

17 yıl önce Kanada’da kaldığı otel odasının martıların istila etmesine neden olan müşterinin otelden aldığı ömür boyu men cezasına af çıktı!

17 yıl önce Kanada’da kaldığı otel odasının martıların istila etmesine neden olan müşterinin otelden aldığı ömür boyu men cezasına af çıktı!

Kanada basınında yer alan habere göre, ülkede bu tür yasak kararları, talihsiz olaylar sonucunda alınıyor. 2001 yılında donanmada çalışan Nick Burchill adındaki şahıs, iş konferansına katılmak için gittiği Victoria kentinde bulunan Empress Oteli’ne arkadaşlarının isteği üzerine bol miktarda İtalyan sucuğu olarak bilinen ‘Pepperoni’ götürmüştü.

Burchill, olay sonrası Facebook sayfasına “Bir donanmadan bahsettiğimiz için bir gemiye yetecek kadar Pepperoni almıştım” yazarak olayı anlatmıştı.

Camın önüne koyduğu Pepperoni başına iş açtı!

Ancak Burchill’in kaldığı otel odasında buzdolabı bulunmaması nedeniyle, arkadaşlarına ikram edene kadar Pepperoni’yi daha soğuk olan odanın pencere kenarında tutmaya karar verdi.

4-5 saatlik bir yürüyüşe çıkan Burchill, limana bakan odasına geldiğinde odanın en az 40 martı tarafından işgal edildiğini görmüştü.

Saatlerdir Pepperoni’yi yiyen martıların odaya dışkılarını bıraktığını anlatan Kanadalı Burchill, martıları kovmak için yaptığı mücadelenin otelin odasının daha da kirlenmesine yol açtığını aktarıyor.

Ayakkabısını kurutması felakete yol açtı!

Martıları odadan kovmaya çalışırken eşyaların kırıldığını belirten Burchill, bir ayakkabısını ise kovmaya çalıştığı martılar nedeniyle sokağa atıyor.

Ayakkabısını almak için aşağıya indiğinde ise iyice çamura bulanan Burchill, bundan sonra tam bir kabus yaşıyor. İş yemeğine geç kaldığı için ayakkabısını odada bulunan saç kurutma makinesiyle kurutmak isteyen Kanadalı adam, aletin suya düşürerek otelde elektriklerin gitmesine neden oluyor.

Otel çalışanları unutamıyor!

Bütün bu kabus sonrası resepsiyonu arayan Burchill, gelen görevlinin suratını hala unutamadığını söylüyor.

Sonunda iş yemeğine inen Burchill’in şirketine otel tarafından gönderilen mektupta, Kanadalı adam için ömür boyunca otele girmeme kararı aldığı bildiriliyor.

Paskalya tatilinde gitti

Burchill, aradan 20 yıla yakın zaman geçtiği için otele af dilemek amacıyla bir mektup yazınca bu olay da nihayet tatlıya bağlandı.

Mektubunda hatasını kabullenen Burchill, geçen sürenin ceza yerine sayılması gerektiğini ifade etti.

Times Colonist gazetesinin haberine göre, bu olay her ne kadar inanılmaz gibi görünse de otelin eski çalışanları bu olaylar zincirini ve Burchill’i hala hatırlıyor.

Otel müdürüne Pepperoni ikram etti!

Otelin müşterisini affederek yasağı kaldırması sonrası Burchill geçtiğimiz hafta sonuna denk gelen Paskalya tatilini Empress Oteli’nde geçirdi ve çalışanlarla bu anıyı anmış oldu!

Burchill, otelin müdürü Ryan Reardon’a özür hediyesi olarak Pepperoni ikram ettiğini ise gülerek anlatıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Empress Oteli, Kanada, Kanada Donanması, Martılar başına iş açtı, Nick Burchill, Otelden af çıktı, Pepperoni, Ryan Reardon, Times Colonist gazetesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları