Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Olympos,kış turizminin yükselen yıldızı

15 Ocak, 2013 | 10:23

Olympos,kış turizminin yükselen yıldızı Olympos,”kış turizminin yükselen yıldızı” listesindeki yerini aldı.

Olympos Teleferik haftalık olarak yayınlanan “Para Dergisi” nde Turizm Yazarları Derneği Başkanı Kerem Köfteoğlu’nun hazırladığı dosyada “ Kış Turizminin yükselen Yıldızları” arasında yerini aldı.

Türkiye’de yer alan sayılı kış turizmi merkezlerinden görüşlerin yer aldığı dosyada, Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü’nün de görüşlerine yer verilirken, Türkiye’nin kış turizminde de birçok bölgede yeni yapılacak yatırımlar ile bu konuda yıldızının parlayacağı belirtildi.

Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, “ Antalya’da alternatif turizm deyince, ilk akla gelen destinasyon Olympos Teleferik”

Antalya Kemer’in simgesi haline gelen ”Olympos Teleferik” birçok acentenin ürün yelpazesinde bulunan ve satış yaptığı en önemli alternatif turizm merkezlerinden bir tanesi olurken, kış turizmin de tartışmasız en önemli noktası. Para dergisinde yer alan haberde açıklamalarda bulunan Olympos teleferik Genel Müdürü Haydar, “ Antalya’da alternatif turizm deyince, ilk akla gelen destinasyon Olympos Teleferik. İmkansızlar başarılarak 7 sene önce hizmete açılan Tesis, üstün İsviçre teknolojisi ile mitolojik zirvede adından söz ettiriyor. Dünyanın ikinci, Avrupa’nın en uzun insan taşıyan teleferiği olma özelliğini barındıran 2365m yükseklikteki tesis; muhteşem manzarası ile dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğruyor” açıklamalarında bulundu.

Antalyalıların kar ile buluşması için en kolay yol!…

Gümrükçü, yayınlanan haberde “ Yıllardır sadece deniz, kum, güneş üçlemi ile anılan Antalya’da, bu tip alternatif tesislerin yapılandırılması sektör adına umut vaat etmekte. Zeus ve Hera ile anılan mitolojik zirveye teleferik ile çıkan; dünyanın en güzel milli parklarından birinin olağanüstü güzelliklerini keşfeden turistler, döndüklerinde Antalya’nın fark edilmeyenlerini anlatmaya başlıyorlar. Yaz&kış açık olan tesis; aynı zamanda Antalyalıların kar ile buluşması için en kolay yol. Kış sezonunda alternatif tur destinasyonu arayışında olan acentalar için Olympos Teleferik adeta kurtarıcı gibi. Aynı zamanda dünyanın en yüksek kot farkı ile paragliding yapılabilen zirvede, Shakespeare Restaurant tüm konforu ve profesyonelliği ile misafirleri ağırlıyor”.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kemer Olympos, Olympos, Olympos kar, Olympos kayak, Olympos kayak tatili, Olympos tatil, Olympos Teleferik, Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, Para Dergisi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları