Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Olympic Air ve Aegean Airlines birleşti

24 Şubat, 2010 | 09:57

Olympic Air ve Aegean Airlines birleşti Yunanistan’ın en büyük iki havayolu şirketi olan Olympic Air ve Aegean Airlines birleşti.

Yunanistan’daki uçuşların yüzde 97’sini gerçekleştiren iki havayolu yoğun rekabet, uluslararası ekonomik koşullar ve Yunanistan’ın içinde bulunduğu zor ekonomik durum nedeniyle birleşme kararı aldığını açıkladı.

Anlaşmaya göre, eylülde hizmete girecek yeni havayolu şirketi ‘Olympic Air’ın adını kullanacak. Atina borsasında işlem görecek yeni şirkette iki taraf da yüzde 50 paya sahip olacak.

1957’de ünlü armatör Aristotle Onassis tarafından kurulan Olympic Havayolları, 1974’de devlete satıldı.

Olympic Air’ın Başkanı Andreas Vgenopoulos, “Yunan ekonomisinin hali ve sektörün durumu rekabetçi fiyatlar sunmak için güçbirliğine gitmemizi gerektirdi” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aegean Airlines Uçuşları, Olympic Air Uçuşları, Olympic Air ve Aegean Airlines, Olympic Air Yunanistan Turları,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları