Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ölmeden önce görülmesi gereken yerler!

22 Ekim, 2013 | 13:33

ekvador-galapagos International Business Times, geçtiğimiz günlerde ölmeden önce görülmesi gereken 50 yer başlıklı bir araştırmaya imza attı. Listede, Eyfel Kulesi, Giza Piramitleri, Galapagos Adaları’nın yanı sıra Kapadokya da yer alıyor.

Listenin ilk sıralarında Ekvador ülkesine bağlı olan Galapagos Adaları yer alıyor.

Turkuaz mavisi denizi, bembeyaz ince kum tanelerinden oluşan kumsalı ve doğal hayatın parçası olan birbirinden farklı canlı çeşidiyle insana cenneti sunan bir ada topluluğu burası… 14 takımadadan oluşan bu gizli cennet siluetinde, fok balıklarından, rengârenk iguanalara, flamingolardan, pelikanlara, cıvıl cıvıl binlerce kuş türünden, minik ayaklı paytak penguenlere kadar birçok canlı hayat buluyor.

Google ile 360 Derece…

Birçok canlı çeşidinin yaşadığı Galapagos Adaları, insanlık tarihine de tanıklık etmiş bir cennet… Ünlü bilim adamı Darwin’in 1835 yılında bu takımadaları ziyareti, evrim çalışmalarının esin kaynağını oluşturuyor.

Darwin’in adaları ziyaretinin 178. yıldönümü sebebiyle Google da Galapagos Adaları’nda bir çalışma yaptı. Galapagos Adaları, Google’ın Street View uygulaması sayesinde, 360 derece yüksek kaliteli görüntülerle gezilebiliyor.

Listede yer alan görülmesi gereken 50 yerden bazıları ise şunlar:

Taj Mahal (India), Angkor Wat (Cambodia), Bagan (Burma), Koh Phi Phi (Thailand), Ha Long Bay (Vietnam) ,Mount Fuji (Japan), The Great Wall of China (China), The Terra Cotta Warriors,  (China)Lhasa (Tibet), Borobudur (Indonesia), Sydney Opera House (Australia), Uluru/Ayers Rock (Australia), Great Barrier Reef (Australia), Milford Sound (New Zealand), Bora Bora (French Polynesia), Stonehenge (UK), Palace of Versailles (France), Eiffel Tower (France), The Louvre (France), Berlin Wall (Germany), The Colosseum (Italy), Venice Canals (Italy), Sistine Chapel (Vatican City), Santorini (Greece), Dubrovnik (Croatia), Moscow’s Red Square (Russia), Cappadocia (Turkey),

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Berlin Wall, Dubrovnik, Eiffel Tower, Galapagos Adaları, International Business Times, Koh Phi Phi, Milford Sound, Moscow's Red Square, ölmeden önce görülmesi gereken yerler, Sydney Opera House, Taj Mahal, The Louvre, Venice Canals,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları