Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Öğrencilere Pasaport Müjdesi

17 Mayıs, 2017 | 15:16

Öğrencilere Pasaport Müjdesi

25 yaşını doldurmayan öğrenciler, harç bedeli ödemeden pasaport alabilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü Pasaport ve Güvenli Belge Daire Başkanlığı, 25 yaşını doldurmayan öğrenciler için müjdeli bir haber verdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Emniyet Genel Müdürlüğü, “25 yaşını doldurmayan öğrenciler, harç bedeli ödemeden pasaport alabiliyor” ifadelerine kullandıç

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ön lisans, lisans veya lisansüstü düzeyde eğitim gören 25 yaşın altındaki öğrenciler, harç bedeli ödemeden pasaport alabiliyor. Uygulama, Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerini de kapsıyor.

Pasaport Almak İçin Nereye Başvuru Yapılıyor

Söz konusu öğrencilerin, yurt içinde, illerdeki pasaport birimlerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere başvurmaları gerekiyor. Öğrencilerin, pasaport harç bedelinden muafiyet için, eğitim gördükleri kurumlardan veya e-devlet kapısı üzerinden aldıkları, 60 günü geçmemiş öğrenim belgelerini ibraz etmeleri gerekiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Öğrenci, Pasaport,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları