Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

OECD 100.Toplantısı Paris’te Düzenlendi

06 Ekim, 2017 | 18:08

OECD Turizm Komitesi 100. Toplantısı Fransa

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Turizm Komitesi’nin 100. toplantısı, bu anlamda, ‘Sürdürülebilir ve Kapsayıcı Büyüme için Turizm’ teması ile Paris’te gerçekleştirildi.

Son küresel finans krizinin öne çıkardığı önemli detaylardan birisi, turizm sektörünün ekonomik dalgalanmalara karşı en iyi mücadeleyi veren sektörlerden birisi olduğu. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Turizm Komitesi’nin 100. toplantısı, bu anlamda, ‘Sürdürülebilir ve Kapsayıcı Büyüme için Turizm’ teması ile Paris’te gerçekleştirildi. OECD’nin 20 kurucu üyesi arasında yer alan ve Turizm Komitesi’nin 1948’den beri üyesi olan Türkiye, turizmde ortaya koyduğu performansla dikkat çekiyor.

Dünya sıralamasında ağırladığı turist sayısı ile 6. sırada yer alan Türkiye adına, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ana konuşmacı olarak söz aldı. Turizm Komitesi’nin aktif üyesi olan Türkiye, son dönemde dünya turizminin yönetimine de talip olması nedeniyle öne çıkıyor. İstanbul 9 milyona yakın ağırladığı turist sayısı ile, Roma, Milano, Barselona, Amsterdam, Şangay, Miami, Los Angeles gibi pek çok dünya şehrini geride bırakarak, 11. sırada bulunuyor. Türkiye 2014’de yakaladığı 36.8 milyon turist ve 34.3 milyar dolarlık turizm geliri seviyesini 2019’da egale edip, 2023’de 50 milyon turist ve 50 milyar dolar gelire taşımayı hedefliyor.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü, OECD, Turizm Komitesi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları