Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ocaklar beldesi bu sezon da iddialı

16 Haziran, 2011 | 15:32

Ocaklar beldesi bu sezon da iddialı!

Erdek ‘e bağlı Ocaklar beldesi rezervasyonlarında artış yaşanıyor. Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte, belde tatilcilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Kapıdağ yarımadasının batı tarafında bulunan Ocaklar beldesi ormanlık dağlar ile mavi bayraklı plajı ile turizmde hayli iddialı.

1924 yılından önce Rumların yaşadığı Ocaklar beldesi “Gonia” adıyla bilinmektedir. Erdek’li yerli manavlar Gonia ismini türkçeleştirip ‘Konya’ olarak telaffuz etmişlerdir. 1924 Lozan mübadelesiyle Selanik/Karacaova (karacaabat) kazasına bağlı Tresino, Prebodişta, Strupino ve Kapinya köylerinden 70 aileyle gelen Pomaklar, Ocaklar nüfusunun büyük çoğunluğunu oluşturmuştur. Ocaklar beldesinin başlıca gelir kaynakları zeytincilik ve turizmdir.

Ocaklar beldesi 3 km’lik sahili ile Kapıdağ’ın en uzun sahiline sahip beldedir ve mavi bayraklı deniziyle önemli bir turizm noktası olmuştur. Sadece yüzmeye meraklı olanlar değil trekking meraklılarının da gelip doğa yürüyüşleri yaptığı beldede denize sıfır aile pansiyonundan yıldızlı otellere kadar geniş konaklama seçenekleri mevcuttur. Ocaklar beldesinden arabayla ya da bisikletle Kapıdağ yarımadası turu yapılabilineceği gibi Avşa, Marmara gibi adalara sefer düzenleyen motorlar ile adalar turu da yapmak ve adaları dolaşmak da mümkündür.

Ayrıca eğlence isteyenler de unutulmamış olup aileler için canlı müzikli küçük gazinolar, çay bahçeleri, gençler için diskotekler bulunmaktadır. Spor isteyenler için koşuya ve bisiklete uygun sahil caddesi, tenis kortları, basketbol sahası, halı futbol sahası gibi olanaklar da mevcuttur. Kısaca Ocaklar beldesi sayesinde hem şirin bir memleketi yakından tanır hem de kafanızı dinlendirecek bir tatil yapabilirsiniz.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erdek, Erdek Tatili, Ocaklar belde, Ocaklar beldesi, Ocaklar beldesi Erdek, Ocaklar beldesi Haberleri, Ocaklar beldesi turizm,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Melek Hanım
17 Haziran, 2011

Beldemizi haber yaptığınız için çok teşekkürler.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Haziran 17th, 2011 at 14:36 Melek Hanım mention something about this post....
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları