Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Obama Roma’da Renzi ile görüştü

28 Mart, 2014 | 08:13

Obama Roma'da Renzi ile görüştü ABD Başkanı Barack Obama, Roma’da İtalya Başbakanı Matteo Renzi ile görüştü.

Vatikan ve İtalya’ya resmi ziyaret düzenleyen Obama’nın görüşmeleri devam ediyor. Obama Renzi görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenleyen ikili, Ukrayna’daki son gelişmeleri ele aldı.

ABD Başkanı Barack Obama, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile Ukrayna’nın 14 ile 18 milyar dolarlık kredi diliminde anlaşmasını önemli bir adım olarak niteledi.

Basın toplantısında Ukrayna’da yaşanan son gelişmeler ve Rusya’ya yönelik yaptırımlara ilişkin sorulara ABD Başkanı, “Hem ekonomik istikrar hem de seçimlere öngörüldüğü gibi gidilmesi için Ukrayna’yı desteklemek konusunda ne yapabiliyorsak onu yapacağız” dedi.

Obama, bu noktada, IMF ile Ukrayna’nın bugün anlaştığına dikkati çekerek, “IMF ile Ukrayna’nın anlaşması önemli bir adım ve dünyanın Kiev’in yanında durduğuna dair somut bir işaret” diye konuştu.

ABD Başkanı, ekonomik anlamda destek sunacak paketin Kiev’in ve Ukraynalıların ihtiyacına cevap vereceğini belirtti.

Obama, Ukrayna’nın yapısal reformlara ihtiyacı olduğunu, komşusu Polonya’yı izlemesi durumunda onlar gibi inanılmaz bir büyüme elde edebileceğini vurguladı.

Rusya’ya yönelik ekonomik yaptırımların Amerikalı ve Avrupalı şirketleri nasıl etkileyeceği yönündeki soruya Başkan Obama, “Rusya’ya yönelik yaptırımlar, Amerikalı ve İtalyan şirketleri minimum oranda etkileyecek, Rusya’yı ise daha çok etkileyecek nitelikte olacak. Umarım Rusya, Ukrayna krizinin çözümünde barışçıldan yana olur” yanıtını verdi.

Yaptırımlar için her alanın ve sektörün incelemesini yaptıklarını aktaran Barack Obama, “Soğuk Savaş” döneminde olmadıklarının altını çizdi.

İtalya Başbakanı Matteo Renzi de Ukrayna ve Rusya bağlamında, “Ukrayna krizi çok kötü bir durumu tasvir ediyor ama AB ve ABD’nin reaksiyonu tek bir ses” dedi.

Ukrayna krizi temelinde İtalya’nın herhangi bir ekonomik değerlendirmesinin olmadığını dile getiren Renzi, Ukrayna-Rusya konuları karşısında ülkesinin takındığı tavrın doğal ekonomik hesaplar ışığında yapılmadığını söyledi. Renzi, bir enerji kriziyle karşı karşıya kalmaları durumunda bununla yüzleşebilecek kaynaklarının olduğunu kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Başkanı, ABD Başkanı Barack Obama, Barack Obama, Barack Obama italya, Barack Obama italya ziyareti, Barack Obama papa, Barack Obama Roma, Barack Obama roma italya, Barack Obama roma ziyareti, Barack Obama vatikan, Giorgio Napolitano, İtalya Cumhurbaşkanı, İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano, Ukrayna, Ukrayna Amerika, ukrayna olaylar, Ukrayna savaş, Vatikan roma,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları