Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Obama Roma Gezisi’ nde Kolezyum’ u ziyaret edecek

27 Mart, 2014 | 15:39

Obama Roma Gezisi

ABD Başkanı Barack Obama Roma gezisi boyunca, Roma’ nın tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret edecek

Katoliklerin ruhani lideri Papa ile görüşen Obama şu sıralar İtalya Cumhurbaşkanı ile görüşmesine devam ediyor.

Başkan Obama görüşmesinin ardından Roma gezilecek yerler ve Roma hakkında bilgi alarak Roma Kolezyum’ u gezecek.

Roma Kolezyum’ da yoğun güvenlik önlemi

Barack Obama Roma Gezisi boyunca yoğun güvelik önlemleri alınırken, Başkan’ ın ilerleyen saatlerde ziyaret edeceği  Roma Kolezyum’ da önlemler arttırılmış durumda. Barack Obama Roma Turu ‘nu yakından takip eden dünya basını Obama’ nın adeta her saniyesini kareliyor.

Roma Kolezyum – Colosseum  Tarihi

Alıntıdır-İtalya’nın başkenti Roma’da bulunan Flavianus Amfitiyatro olarak da bilinen Kolezyum bir arenadır. Usta bir komutan olan Vespasianus tarafından MS 72 yılında yapımına başlandı ve M.S. 80 yılında Titus döneminde tamamlandı. Daha sonraki değişiklikler Domitian hükümdarlığı zamanında yapılmıştır.

İmparatorlar burada Roma halkını eğlendirmek için ve biraz da kendi eğlenceleri için gladyatör dövüşleri düzenlerdi. Bunlardan başka pek çok halk gösterileri, taklit deniz savaşları, hayvan avcılığı, infazlar, meşhur savaşların yeniden canlandırılması, klasik mitolojiye dayanan dramalar olurdu. Kolezyum daha sonra barınma yeri, iş dükkânları, dini kışlalar, istiham, taş ocağı, Hıristiyan türbesi olarak çeşitli amaçlarla kullanıldı. Asıl adı Arena iken, sonradan, girişteki heykelin adını aldı. 7 Temmuz 2007 tarihinde, Dünyanın Yeni Yedi Harikası’ndan biri seçildi.

Günümüzde depremden dolayı harap vaziyette olmasına ve taşlarının çalınmasına rağmen Kolezyum, Roma İmparatorluğu’nun uzun zamandan beri ikonik sembolü olarak görülür. Bugün modern Roma’nın en çok turist çeken yerlerinden biridir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barack Obama Roma Turu, Başkan Obama Roma, Colosseum Tarihi, Obama Roma, Obama Roma gezisi, Obama Roma Turu, Roma, Roma gezi, Roma gezilecek yerler, roma gezisi, Roma hakkında, Roma hakkında bilgi, Roma Kolezyum,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları