Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Obama, Old Havana’yı gezdi, Jose Marti Anıtına çelenk bıraktı

22 Mart, 2016 | 08:20

Obama Küba ABD Başkanı Barack Obama, Küba’ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında ailesiyle bilikte Old Havana’yı gezdi, Jose Marti Anıtına çelenk bıraktı.

Barack Obama, 88 yıl aradan sonra görevi başındayken Küba Turu yapan ilk ABD Başkanı olarak tarihe geçti. Obama, Küba seyahatinin ikinci gününde (dün), devrimin izlerini taşıyan başkent Havana’nın sokaklarında dolaştı. Yağmurlu bir Küba gününde Old Havana sokaklarına çıkan Obama’ya kızları ve eşi Michelle Obama eşlik etti.

Obama ailesini Old Havana (Eski Havana) sokaklarında gören Kübalılar ve ülkedeki turistler, Obamalara sevgi gösterisinde bulundu.

ABD Başkanı Barack Obama

Jose Marti anıtına çelenk bıraktı

ABD Başkanı Barack Obama, Küba’nın bağımsızlık mücadelesinin simge ismi Jose Marti’nin başkent Havana’daki anıtına çelenk bıraktı.

Küba’nın bağımsızlık mücadelesinin öncüsü, şair ve yazar Jose Marti’nin anıtını ülkeye gelen devlet başkanlarının resmi temaslara başlamadan önce ziyaret etmesi bir gelenek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Başkanı, Barack Obama, Barack Obama havana, Barack Obama Küba, Eski Havana, Küba Havana, Michelle Obama, Michelle Obama küba, old havana,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları