Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Obama, Küba’yı savaş gemisi olmadan ziyaret eden ilk ABD başkanı olacak

15 Mart, 2016 | 09:40

Barack Obama Küba ABD Başkanı Barack Obama, 90 yıl aradan sonra Küba’yı savaş gemisi olmadan ziyaret eden ilk ABD başkanı olacak.

Küba ve ABD arasında normalleşme sürecine giren ilişkiler, turizmden politikaya hemen her alanda kendini hissettirmeye başladı.

İki ülke arasındaki yakınlaşmanın son meyvesi ABD Başkanı Barack Obama’nın Küba seyahati olacak. Dışişleri Bakanlığının merkez teşkilatında ve yurtdışında görev yapan büyükelçiler için düzenlediği konferansta konuşan Obama, ülkesinin Küba ile diplomatik ilişkileri yeniden tesis etmesine dönük çabalarına değindi.

ABD Başkanı, görev süresi dolana kadar Havana ile ilişkilerini güçlendireceğini belirtti. Hafta sonu Küba’ya gerçekleştireceği tarihi ziyarete işaret eden Obama, “Yaklaşık 90 yıl sonra, gelecek hafta bir savaş gemisi eşlik etmeden Küba’yı ziyaret eden ilk ABD başkanı olmayı sabırsızlıkla bekliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Başkanı, ABD Başkanı Barack Obama, Barack Obama, Barack Obama havana, Barack Obama Küba, Küba, Küba Havana,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları