Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Obama, Hindistan’da Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret etti

26 Ocak, 2015 | 08:20

Resmi temaslarda bulunmak üzere Hindista’a giden Barack Obama, Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret etti.

Hindistan turuna dün başlayan ABD başkanı Barack Obama, Hindistan Cumhurbaşkanı Pranab Mukherjee tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda törenle karşılandı. Başbakan Narendra Modi ile başkent Yeni Delhi’de ortak bir basın toplantısı da düzenleyen Obama, iki ülkenin sivil nükleer enerji anlaşması konusunda dönüm noktasına ulaştıklarını söyledi.

Obama, Hindistan turu kapasamında Hindistan Bağımsızlık Hareketi’nin siyasi ve ruhani lideri Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını da ziyaret etti. ABD başkanın 3 gün sürecek gezisini, eşi Michelle Obama da eşlik ediyor. Obama’nın Hindistan ziyaretine bugün yapılacak Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri ile devam etmesi bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barack Obama, Barack Obama hindistan, Hindistan, hindistan cumhurbaşkanı, Hindistan Cumhurbaşkanı Pranab Mukherjee, Hindistan turu, Mahatma Gandhi, Mahatma Gandhi hindistan, Mahatma Gandhi mezarı, Mahatma Gandhi Obama, Pranab Mukherjee,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları