Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Nuri Bilge Ceylan sergisi başkentte açıldı

26 Aralık, 2014 | 07:47

Ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan, 2003’ten bu yana çektiği fotoğraflardan oluşan “Panoramik Bakış” sergisini başkent Ankara’da açtı.  Sergi, 26 Mart 2015’e kadar açık kalacak.

CerModern’deki serginin açılış kokteyline, “Kış Uykusu” filmiyle 64. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü kazanan yönetmen Ceylan, eşi Ebru Ceylan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü Cem Erkul ile çok sayıda davetli katıldı.

NationalTurk’ün haberine göre, Yaklaşık 35 yıl önce başladığı fotoğrafçılığa, filmlerinin yoğunluğu nedeniyle bir süre ara veren Ceylan’ın, “Uzak” filmi sonrası gittiği Kapadokya’da çektiği bir kare ile başlayan fotoğrafa dönüş serüveni, yurtdışında ve İstanbul’da açtığı sergilerin ardından “Panoramik Bakış” sergisiyle devam ediyor.

Doğanın, insanın ve tarihin izlerini farklı kompozisyonlarla karelere yansıtan Ceylan, kendi deyişiyle “film için mekan arayışını bahane ederek memleketin dört bir yanında çektiği” enstantaneleri sergide sunuyor.

Kareler arasında “Anne ve Kızları/Bitlis”, “Karlı Bozkırdaki Süvari”, “Balıkçının Oğlu/Kahta”, “Kız Kulesi” ve “İki Kız Kardeş/Doğubeyazıt” ismini taşıyan “yansımalar” yer alıyor.

Yarından itibaren sanatseverlerin CerModern ana galeride ziyaret edebileceği sergi, 26 Mart 2015’e kadar açık kalacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
altın palmiye nuri bilge ceylan, Cannes Film Festivali, CerModern, CerModern ankara, CerModern sergi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nuri Bilge Ceylan, Nuri Bilge Ceylan ankara, Nuri Bilge Ceylan filmleri, Nuri Bilge Ceylan fotoğraf sergisi, Nuri Bilge Ceylan Haberleri, Nuri Bilge Ceylan kimdir, Nuri Bilge Ceylan Panoramik Bakış, Nuri Bilge Ceylan sergi, Panoramik Bakış, Panoramik Bakış sergisi, Turizm Bakanlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları