Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Numan Kurtulmuş; “İlk 6 Ayda 15 Milyon Turist”

25 Ağustos, 2017 | 10:15

numan-kurtulmus-yilin-ilk-6-ayinda-15-milyon

 

İstanbul’da düzenlediği basın toplantısıyla medya kuruluşlarının kültür-sanat editörleriyle bir araya gelen Kültür ve Turim Bakanı Numan Kurtulmuş; “2017’nin ilk yarısında en dipten yukarı çıktık” ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turim Bakanı Numan Kurtulmuş; “Geldiğimiz sonuçlar itibarıyla yılın ilk 6 ayında 15 milyon turist rakamını geçtik. Turizm sektörünün şu ana kadar olan geliri, 9 milyar doları geçti. İstanbul’a ilk 7 ayda 6 milyon turist geldi” dedi.

Bakan Kurtulmuş; “Rant İstanbul’u Esir Aldı”

İstanbul’daki yapılaşmaya dikkat çeken Kurtulmuş; “Rant baskısı şehirlerimizi özellikle İstanbul’u esir almış durumda. Maalesef şehirlerimizde rant hırsı değişmiyor. Özellikle yüksek binalara müsaade etmemek ve bu konuda hassasiyetlerin ortaya konulması lazım” şeklinde konuştu.

Turizm sektörünün şu ana kadar olan geliri, 9 milyar doları geçti. İstanbul’a ilk 7 ayda 6 milyon turist geldi. Ortada da bir gerçek var sadece İstanbul’u ilk 6 ayda yarım milyonu aşkın Alman turist ziyaret etmiş dedi.

 

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İstanbul, Kültür ve Turim Bakanı Numan Kurtulmuş, Turist sayısı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları