Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İşte bulunduğu iddia edilen Nuh’un Gemisi’nin görüntüleri (Video)

30 Nisan, 2010 | 09:54

Çinli ve Türk araştırmacıların bulduklarını iddia ederek Ağrı Vali Yardımcısı da dahil birçok bürokratla basın toplantısında tanıttıkları Nuh’un Gemisi’nin görüntüleri yayınlandı.

Görüntülerde bir mağaraya inen ekip üyeleri, mağara duvarlarının belirli bölümlerinde ‘tahta’ya benzeyen düz yüzeyleri incelerken görülüyor. Ekip, buldukları geniş tahta yüzeylerin bir geminin gövdesine ait olduğu kanısında.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

“GÖRÜNTÜLER SAHTE!”

Öte yandan Nuh’un Gemisi’ni bulduklarını söyleyen Çinli ekipte yer alan ancak sonra ayrılan ABD’li bilim adamı Randall Price yayınlanan fotoğraf ve görüntülerin sahte olduğunu iddia etti.

World Net Daily ve Christian Science Monitor sitelerinde yazılı açıklaması yayınlanan Price şu ifadeleri kullandı:

“Gösterilen tahtalar Karadeniz’deki eski bir yapıdan kamyonlara yüklenerek Ağrı Dağı’na tırmanmak isteyenlere rehberlik eden Paraşüt adlı Doğubeyazıtlı şirket tarafından dağa çıkarıldı.

Hatta tahtaları taşıyan kamyonun hangisi olduğu bile biliniyor. Fotoğrafların çoğu Ağrı Dağı’nda değil Karadeniz’deki o yapıda çekildi. Fotoğraflarda örümcek ağlarını görebilirsiniz. Bahsedilen yükseklikte örümceğin yaşaması mümkün değildir. Ben bu fotoğrafları 2008’in yaz aylarında gördüm. 2009’un yazında Çinli ekibi Paraşütçüler bölgeye götürdüler.

Hilenin farkındaydım ama Çinliler kendilerine gösterilen bu yapıya inandılar. Zaten içlerinde donanımlı bir arkeolog ya da jeolog yoktu. Tahtaları İran’da test ettirdiklerini söylüyorlar. Gerçekten bunların doğru olduğuna inanıyorlarsa kalıntıları bağımsız bilim adamlarının incelemesine açsınlar. Geminin bulunduğu açıklaması Türk rehberlerin Çinliler’den para sızdırmak için kurdukları tezgahtır.“

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Nuh’un Gemisi, Nuh’un Gemisi Bulundu mu, Nuh’un Gemisi Görüntüleri, Nuh’un Gemisi Video, Nuh’un Gemisi Videosu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları