Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Normalleşme süreci Küba turizmine doping etkisi yaptı

15 Temmuz, 2015 | 09:18

Normalleşme süreci Küba turizmine doping etkisi yaptı Küba ile ABD ilişkilerinin normalleşme sürecine girmesi, Küba turizmine doping etkisi yaptı.

Karayipler’de bulunan ada ülkesi Küba’ya bu yılın ilk 5 aylık döneminde gelen turist sayısı yüzde 15’lik artış gösterdi. Geçen yıl tatil için 3 milyon turistin tercih ettiği Küba’ya bu yılın ilk 5 ayında 1,5 milyon turist gitti.

Geçmiş yıllarda Küba’yı çoğunlukla Alman, Fransız ve İngilizler tercih etti. Bu yıl Kanadalıların büyük ilgi gösterdiği dikkat çekiyor. Sadece bu yıl yaklaşık 800 bin Kanadalı turist Küba’yı seçti.

Seyahat acentaları da ABD Başkanı Barack Obama ile Küba lideri Raul Castro arasında ticari ilişkileri normalleştirmeyi amaçlayan anlaşmalardan sonra ABD kıtasından gelen turist sayısında hızlı yükseliş olduğunu belirtiyor.

Geçen yıl 37 bin olan ABD’li turist sayısı bu yıl 50 binin üzerine çıktı. Turistik gemiler de şimdiden ABD limanları ile Havana arasında sefer düzenlemek için hazırlıklara başladı.

Ancak turizm sektörü temsilcileri Küba’da beş yıldızlı otel eksikliği sorununa dikkat çekiyor (Euronews).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Başkanı, ABD Başkanı Barack Obama, Amerika Küba, Barack Obama, Havana, Küba, Küba ABD, Küba Havana, Küba lideri Raul Castro, Küba Raul Castro, Küba turizmi, Küba turizmi amerika, Küba Turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları