Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Normalleşme süreci Küba turizmine doping etkisi yaptı

15 Temmuz, 2015 | 09:18

Normalleşme süreci  Küba turizmine doping etkisi yaptı Küba ile ABD ilişkilerinin normalleşme sürecine girmesi, Küba turizmine doping etkisi yaptı.

Karayipler’de bulunan ada ülkesi Küba’ya bu yılın ilk 5 aylık döneminde gelen turist sayısı yüzde 15’lik artış gösterdi. Geçen yıl tatil için 3 milyon turistin tercih ettiği Küba’ya bu yılın ilk 5 ayında 1,5 milyon turist gitti.

Geçmiş yıllarda Küba’yı çoğunlukla Alman, Fransız ve İngilizler tercih etti. Bu yıl Kanadalıların büyük ilgi gösterdiği dikkat çekiyor. Sadece bu yıl yaklaşık 800 bin Kanadalı turist Küba’yı seçti.

Seyahat acentaları da ABD Başkanı Barack Obama ile Küba lideri Raul Castro arasında ticari ilişkileri normalleştirmeyi amaçlayan anlaşmalardan sonra ABD kıtasından gelen turist sayısında hızlı yükseliş olduğunu belirtiyor.

Geçen yıl 37 bin olan ABD’li turist sayısı bu yıl 50 binin üzerine çıktı. Turistik gemiler de şimdiden ABD limanları ile Havana arasında sefer düzenlemek için hazırlıklara başladı.

Ancak turizm sektörü temsilcileri Küba’da beş yıldızlı otel eksikliği sorununa dikkat çekiyor (Euronews).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Başkanı, ABD Başkanı Barack Obama, Amerika Küba, Barack Obama, Havana, Küba, Küba ABD, Küba Havana, Küba lideri Raul Castro, Küba Raul Castro, Küba turizmi, Küba turizmi amerika, Küba Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları