Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ren Geyikleri, Huskyler ve işte Noel Babanın Evi… Lapland

21 Ekim, 2016 | 18:04
Ren Geyikleri, Huskyler, Noel Babanın Evi… Lapland Tatilin En Renkli Hali

Ren Geyikleri, Huskyler, Noel Babanın Evi: Lapland Tatilin En Renkli Hali

Huskylerin çektiği kızaklara binmek, ren geyiklerini sevmek, kutup ayılarını beslemek, donmuş gölde balık tutmak! Tüm bunların hayal olmadığı tek bir yer var İşte Noel Babanın evi : Finlandiya Lapland…

Lapland, Finlandiya, Norveç ve İsveç’in kutup dairesi içinde kalan masalsı bölgesine verilen isim. Muhteşem kış manzaralarına ev sahipliği yapan Lapland; Christmas, Yılbaşı ve Sömestr tatillerinin en çok tercih edilen rotası. Bir kristal tarlasını andıran uçsuz bucaksız çayırları, ren geyikleri, Huskyler, Noel Babanın Evi derken Lapland ‘de zaman adeta su gibi akıp gidiyor.

Noel Baba şehri Rovaniemi

Noel Baba şehri Rovaniemi

Lapland bölgesinin en dikkat çeken kısmı ise Finlandiya topraklarında kalan kuzeyin büyülü şehri Rovaniemi; Burası Finlandiya Lapland’in başkenti. Noel Baba şehri olarak bilinen Rovaniemi, Yılbaşı, Sömestr ve Christmas Turları’nın kuzeydeki en önemli durağı. Yılın 6 ayı karlar altında olan Lapland ve Rovaniemi, muhteşem görseller sunan Kuzey Işıklarını görmek, geyikli kızaklarla turlara katılmak isteyenlerin akınına uğruyor.

Büyük küçük herkesin ilgisini çeken Finlandiya Lapland Turları ile neler yapılır nereler görülür? İşte cevabı;

Kuzey Işıklarının Büyülü Şovu

Aurora Borealis yani bilinen adıyla Kuzey Işıkları

Aurora Borealis yani bilinen adıyla Kuzey Işıkları

Aurora Borealis yani bilinen adıyla Kuzey Işıkları, doğanın insanlığı sunduğu muhteşem bir görsel şölen. Kutup Bölgesinde gerçekleşen bu atmosferik olaya tanıklık etmek istiyorsanız Finlandiya tam da aradığınız yer. Finlandiya’nın evinizdeki rahatlığı aratmayan otellerindeki cam iglolarda konaklarsanız, gece boyunca yıldızları ve gökyüzünü rengarenk boyayan kuzey ışıklarını seyredebilirsiniz. Bu deneyimi hayatınız boyunca unutamayacağınızın garantisini verebiliriz.

Çocukların dilekleri Noel Baba’nın Evi’ne ulaşıyor

Rovaniemi Noel Baba’nın Evi

Rovaniemi Noel Baba’nın Evi

Finlandiya Lapland ‘in en önemli şehri olan Rovaniemi, dünya genelinde Noel Baba’nın Evi’nin burada olmasıyla tanınıyor. Bölge halkı, tam kutup daire çizgisi üzerine bir müze, bir ev ve bir postane kurmuş; buraya da çocukluğumuzda hayalini kurduğumuz Noel Baba Evi demişler. Yılın her vakti açık olan Noel Baba Evi’ni ziyarete gelen çocuklar Noel Baba’nın kucağına oturup hediyesini alıyor ve mutlu bir şekilde evine dönüyor. Noel Baba’nın Evi ile özdeşleşmiş Rovaniemi ‘de, Noel Baba temalı hediyelik eşyalar, oteller, restoranlar ve eğlence parkları hakimiyet kurmuş durumda.

Huskylerle Gezi, Ren Geyikleriyle Safari

Huskylerle Gezi

Huskylerle Gezi

Rovaniemi turu ile yapılacaklar listenizi Huskylerle Gezi, Ren Geyikleriyle Safari ve Buzda Balık Avı’nı mutlaka ekleyin. Husky gezisine başlamadan önce Husky çiftliğinde önce köpekler tanıtılıyor ardından 6 ila 8 huskynin çektiği kızaklarla yarım saat süren turlar başlıyor. Turlar sırasında isterseniz ormanda sakin bir gezi, isterseniz de zorlu parkurlarda heyecan verici bir deneyim tercihi size sunuluyor. Doğayla iç içe, beyaz örtüyle kaplı ormanlarda Ren Geyikleri safarisi de bir diğer alternatif. Yine geyik çiftliğinde başlayan safari turu, ren geyiklerinin çektiği kızakla unutulmaz bir maceraya dönüşüyor.

Karla kaplı ormanlarda kar motosikletleriyle gezin
Kar motosikletleri gezisi

Kar motosikletleri gezisi

Rovaniemi’nin sunduğu sınırsız etkinliklere kar motosikletleriyle geziyi ve buzda balık tutma keyfini de ekliyoruz. Kar motosikletleri gezisine başlamadan önce güvenli kullanım ve teknik özellikler anlatılıyor. Ardından uçsuz bucaksız karla kaplı doğada, kendinizi daha da özgür hissedeceğiniz kar motosikleti gezisine başlıyoruz. Gezi sırasında ormanda gezinen tilkiler, geyikler ve Finlandiya’dan başka bir yerde bulunması imkansız olan türleri doğal yaşam alanında görme fırsatı yakalıyorsunuz.

Buzda Balık Tutma Keyfi
Buzda Balık Keyfi

Buzda Balık Keyfi

Biraz daha sakin bir aktivite istiyorsanız kar ayakkabılarınızı giyip, karda doğa yürüyüşü turlarına katılabilirsiniz. Buz tutmuş göllerin üzerinde buzu kırıp balık tutmak burada yapılacak en keyifli şey.

Buz Otelinde Şaşırtıcı Heykeller

Buz oteli

Finlandiya Rovaniemi turuna, Buz otelini ve camdan iglooları içeren kompleksi ziyaret ederek devam ediyoruz. Buz otelinde, ilginç buz heykeller, buzdan yapılmış bar ve hatta buzdan yapılmış sauna bile var. Görenleri hayrete düşüren buz yapıların yanında camdan igloolardan seyretmeye doyamayacağınız manzaralar sizi bekliyor.

Kutup Ayıları, Yaban Geyikler ve fazlası Rauna Vahşi Yaşam Parkı
Rauna Vahşi Yaşam Parkının sakinleri Venüs ve Manasse’yi birkaç metre uzaktan

Rauna Vahşi Yaşam Parkının sakinleri Venüs ve Manasse

Rovaniemi’den yaklaşık 80 km uzaklıktaki Rauna Vahşi Yaşam Parkı, dünyanın en kuzeyinde bulunan Hayvanat Bahçesi. Ormanın derinliklerinde konumlanmış vahşi yaşam parkında, bölgeye özgü yüzlerce tür bulunuyor. Kutup ayıları, yaban geyikler, vaşaklar… Birçok türü burada doğal yaşam alanlarında görebilirsiniz. Rauna Vahşi Yaşam Parkı’nda ayrıca dünyanın en meşhur kutup ayısı çifti, Venüs ve Manasse’yi birkaç metre uzaktan besleyebilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aurora Borealis, Buz Oteli, Buzda Balık Tutma, Finlandiya, finlandiya lapland, Hayvanat Bahçesi, Huskyler, Huskylerin çektiği kızaklar, Huskylerle Gezi, Kutup Ayıları, kuzey ışıkları, Lapland, noel baba evi, Noel Baba Lapland, Noel Babanın Evi, Rauna Vahşi Yaşam Parkı, Ren Geyikleri, Ren Geyikleriyle Safari, rovaniemi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları