Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Noel Baba Müzesi’nde evlilik turizmi

07 Aralık, 2009 | 12:39

Noel Baba Müzesi Antalya’da bir turizm şirketi tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Noel Baba Evlilik Şöleni’nde, 2 çift Demre İlçesi’ndeki Noel Baba Müzesi’nde evlendi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre bir mankenlik ajansından 8 çiftin de eşlik ettiği nikahı, Demre Belediye Başkanı DP’li Süleyman Topçu kıydı.

Wedding City Antalya adlı şirketin Genel Müdürü Gülseren Özdemir, 3 yıldır üzerinde çalıştığı Uluslararası Noel Baba Evlilik Şöleni için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın onay vermesinin ardından projesini hayata geçirdi. Noel Baba Müzesi’nde evlenmek için başvuran Sedat ve Elena Muacir ile Romen Vasile Nistor ve Rodika Vlad çiftine, Antalya’daki bir yerel mankenlik ajansından gelinlik ve damatlık giyen 8 çift eşlik etti.

Bir tur şirketinin süsleyip gelinlik arabasına dönüştürdüğü VIP araçlarıyla gelen çiftler Noel Baba heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Noel Baba Müzesi’ndeki nikaha Demre Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Demre Belediyesi Başkanı Süleyman Topçu ve Antalya Rehberler Odası Başkanı Osman Özbuldu’nun yanı sıra ilçe halkındang elenler oldu.

Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası sanatçılarının canlı müziği eşliğinde ayin yerine gelen 2 çiftin nikahını kıyan Başkan Topçu, ‘evet’ sesi yüksek çıkmayınca tekrarlattırdı. Evlilik cüzdanlarının verilmesinin ardından dışarı çıkan çiftler, hep birlikte beyaz güvercinleri gökyüzüne bıraktı. Bir ilköğretim okulu öğrencilerinin yaptığı halk oyunları gösterisinin ardından verilen kokteylde dinlenen çiftler, hep birlikte kutlamanın yapıldığı Tekirova’daki Dolcevita Otel’e gitti.

TURİZM 12 AYA YAYILACAK

Demre’nin, turizmde hak ettiği payı alması gerektiğini belirten Demre Belediye Başkanı Topçu, Noel Baba Evlilik Şöleni projesinin bölgede turizmi çeşitlendirerek 12 aya yayacağını söyledi. Projenin daha iyi tanıtılması için aylar önceden 4 dilde hazırlanan reklam panoları ile ‘Demre’de evlenin’ çağrısında bulunduklarını belirten Başkan Topçu, evlilik turizminde Demre’yi ön plana çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

Antalya’nın evlilik ve balayı turizmi için bulunmaz bir kent olduğunu belirten Güllseren Özdemir ise “Kış aylarında turizmi hareketlendirmek için böyle bir yola çıktık. Bu etkinlik Antalya’da evlilik turizminin başlangıcı, işaret fişeği olacak” diye konuştu.

Bu yıl ilki gerçekleştirilen Noel Baba Evlilik Şöleni’ni geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini de kaydeden Özdemir, “Demre’nin Altın Portakal’ı da bu şölen olacak” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Haberleri, Demre, Demre Belediyesi, Demre Haberleri, Gülseren Özdemir, Murat Sefa Demiryürek, Noel Baba Müzesi, Osman Özbuldu, Süleyman Topçu, Turizm Haberleri, Wedding City Antalya,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları