Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Noel Baba Finlandiya’daki evinden ayrıldı

26 Aralık, 2016 | 14:02

Noel Baba

“Noel Baba”, geçtiğimiz cuma akşamı Kuzey Işıklarının oluşturduğu muhteşem bir atmosferde Finlandiya’nın Rovaniemi kentindeki evini terk ederek, tüm dünyadaki çocuklara Noel hediyesi dağıtmak için yolculuğuna başladı.

Zamanının çoğunu Kuzey Kutbu’ndaki atölyesinde geçiren Noel Baba’yı birkaç yüz turist ve yöre sakinleri yolculuğunun başlangıcında yalnız bırakmadı.

Kuzey ışıkları ile muhteşem görüntüler

Bu arada Noel Baba’nın evinin bulunduğu Finlandiya Lapland, kuzey ışıklarıyla aydınlandı ve ortaya muhteşem görüntüler çıktı.

Finlandiya Lapland’da Noel’in ve kışın büyüsü: Kuzey ışıklarının ortaya çıkardığı inanılmaz görüntüler insanı başka bir dünyadaymış gibi hissettiriyor.

Kuzey Işıkları

Tiina Törmänen tarafından çekilen fotoğraflar, masal ülkesi Finlandiya’nın güzelliklerini muhteşem bir şekilde ortaya koyuyor. Kütük kulübeler, beyaza bürünmüş ve donmuş ormanlar ve kuzey ışıkları…

Lapland, Finlandiya nüfusunun sadece yüzde 3,4’üne ev sahipliği yapıyor.

Dünyanın her yerinden akın eden binlerce turist, Avrupa’nın kuzeyindeki izole bölgelerde kurulu özel bir bölge olan Lapland’ı ziyaret ediyor.

kuzey-isiklari-lapland

Kuzey Işıkları olarak da bilinen aurora borealis, gökyüzünü bir dizi renkte aydınlatarak masalsı bir görüntü ortaya koyuyor.

Lapland’ın bazı bölgelerinde sıcaklıklar bazen eksi 50 derecelere kadar düşse de gezginler bu alışılmadık görüntüler için soğuk havaya katlanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Finlandiya, kuzey ışıkları, Lapland, Noel Baba, rovaniemi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları