Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Nobel Tıp Ödülü Japonya’ya gitti

04 Ekim, 2016 | 07:29

Japon bilim insanı Yoshinori Ohsumi Japon bilim insanı Yoshinori Ohsumi, hücrenin kendi kendini yemesi olarak da bilinen otofaji alanındaki çalışmalarıyla Nobel Tıp Ödülü’nün sahibi oldu.

Nobel Komitesi’nden yapılan açıklamada, bu yılki Tıp Ödülü’ne Japon bilim insanı Yoshinori Ohsumi layık görüldü. Yoshinori Ohsumi, hücrenin kendi kendini yemesi olarak da bilinen otofaji alanındaki çalışmalarıyla ödülün sahibi oldu.

Yoshinori Ohsumi Kimdir?

Japonya’nın Fukuoka kentinde 1945’te dünyaya gelen Ohsumi, 1974’te Tokyo Üniversitesi’nde doktorasını tamamladı.

New York’taki Rockefeller Üniversitesi’nde üç yıl çalışmalar yapan Ohsumi daha sonra Tokyo Üniversitesi’ne dönerek 1988’de otofaji mekanizmasıyla ilgili çalışma grubunu oluşturdu.

Japon bilim insanı, 2009’dan bu yana Tokylo Teknoloji Enstitüsü’nde görev yapıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Japon bilim insanı, Japonya, Nobel Tıp Ödülü, Nobel Tıp Ödülü Japonya, Tokyo Üniversitesi, Yoshinori Ohsumi, Yoshinori Ohsumi kimdir, Yoshinori Ohsumi nobel,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları