Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Niki Lauda; “Air Berlin Kurtarılamaz”

06 Ağustos, 2017 | 13:14

 

Air Berlin

Alman Tagesspiegel ile konuşan Niki Lauda, Air Berlin´in ABD´de yeni bir ortak bulduğu halde yaz geçtikten sonra yeniden paraya sıkışacağını söyledi.

Niki Lauda; “Air Berlin Kurtarılamaz”

Uzun bir süredir zor durumda olan Air Berlin, ABD´de yeni bir ortak bularak orada JetBlue ile işbirliği yapmaya başladı. Bu konuda Alman “Tagesspiegel” gazetesine konuşan eski Formula 1 yarışmacısı ve havayolları kurucusu Niki Lauda, bu yeni ortaklığın akıbetini çok iyi görmediğini belirterek “Air Berlin şu an var olduğu şekilde artık kurtarılamaz. Air Berlin beş yıl sonra da kurtarılamayacak” dedi.

Bu değerlendirme için Air Berlin´in borçlarını, satılmış uçaklarını ve ödediği yüksek leasing taksitlerini kanıt olarak gösteren Lauda, kendi kurduğu Niki Havayolları´nın şansı kötü giderse Air Berlin ile birlikte batabileceğini de ekledi.

Niki Lauda “Niki Havayolları” şirketindeki hisselerini birkaç yıl önce Air Berlin´e satıp yıllarca Air Berlin´in yönetim kurulunda görev almıştı.

Niki Lauda´ya göre Air Berlin´in yazdan sonra yeniden parası kalmayacak ve en büyük hissedarı Etihad yeniden para yatırmaktan vazgeçerse Air Berlin´in sonu gelecek. “Air Berlin´den arta kalanlardan başarılı bir girişim yaratmak son derece zor” diyen Lauda, Eurowings´in büyümesini de bu anlamda kaygı ile seyrettiğini belirterek “piyasa yeniden şekillendi, ve bu yeni şekillenen pazarda Air Berlin için artık yer yoktur” dedi.

Air Berlin´in güncel bir basın açıklamasına göre Air Berlin yolcuları yeni ABD´li ortağından dolayı “ABD´de sunulan büyük sayıdaki aktarma olanaklarından faydalanabilecek”. Air Berlin yolcularının artık ABD´ye uçuş ve yine ABD´de bulunan toplam 31 farklı destinasyona aktarma da satın alabilecek.  Air Berlin bu yeni ortaklığını önümüzdeki aylarda daha da genişleteceğini de açıkladı.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air Berlin, Niki Lauda,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları