Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sanayi Bakanı Ergün: İmkanı olan Yunan Adaları’nı ziyaret etsin

06 Kasım, 2009 | 12:30

Nihat Ergün Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, imkanı olan vatandaşlardan Yunan adalarına gitmelerini isteyerek, “Bu ziyaretler adalarla olan ticaretimizi canlı tutarken, siyaseti yumuşatacaktır” dedi.

Rodos Fuarı’nın açılışına katılan Ergün daha sonra gittiği Muğla’da düzenlediği basın toplantısında Türkiye’nin dış ticaretinde geçmişte kalan olayların unutulması gerektiğini belirterek “Yunan adaları yönünü bize dönmüş. Gezmişte olan olmuş. Bunları bir masaya yatırıp, hal yollarına bakmamız lazım. Geçmiş önemlidir ama geleceğimizi de ipotek altına almamalıyız. Gelecek nesilleri geçmişe bağlı olarak yaşatamayız. Onların önünde çok uzun bir gelecek var ve parlak bir gelecek bırakmamız lazım. Onun için komşularla sıfır problem diyelim” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin komşuları ile en az ticaret yapan ülkelerden birisi olduğunu ifade eden Bakan Ergün, “Komşularına bir şey satama, git ta Arjantin ile Brezilya‘da uğraş. Tamam o ülkelerle de, Amerika ile, Çin ile, Hindistan ile de ticaret yapmak için çalışıyoruz. Ama bir de hemen etrafımızda komşularımız var. Bunlarla en az mal satıp, alıyoruz. Bu kabul edilebilir bir şey değil” şeklinde konuştu.

Egelilere Yunan adalarını ziyaret etmeleri çağrısında bulunan Ergün, “Arkadaşlarımıza, belediye başkanlarımıza, hangi partiden olursa olsun, sivil toplum kuruluşlarına Yunan adalarına mutlaka gidin dedim. Gittikçe geldikçe bu işler gelişir. İmkanı olan muhakkak Midilli’ye, Rodos’a, Sisam’a, Kos’a gitsin. Orada ilişkileri güçlü tutmak, ticari potansiyeli de artırır, siyasi havayı da yumuşatır. Oradaki toplumun ve yöneticilerin Türkiye’ye olan ilgisini de arttıracaktır” diye konuştu.

Basın toplantısı sonrası AK Parti İl Başkanı Gültekin Akça, Bakan Ergün’e Kavaklıdere bakırından yapılmış bir ibrik hediye etti. Bakan Ergün, daha sonra İzmir’e hareket etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gültekin Akça, Nihat Ergün, Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Yunan Adaları, Yunan Adaları Balayı, Yunan Adaları balayı turu, Yunan Adaları Gezisi, Yunan Adaları Oteller, Yunan Adaları tatili, Yunan Adaları tur, Yunan Adaları Turları, Yunan Adaları ucuz turlar, Yunan adalarında balayı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları