Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Nietzsche ‘nin doğum günü Tribschen ‘ de de kutlandı

15 Ekim, 2011 | 17:01

Alman filozof Friedrich Nietzsche’nin doğum günü dünyanın birçok yerinde kutlanırken, özellikle Nietzsche ‘nin bir dönem yaşadığı ve doğasına,insanlarına hayran kaldığı Tribschen ‘ de de kutlandı.

Arkadaşı Wagner ‘ın, Nietzsche’yi Tribschen’e davet etmesi ile sık sık Tribschen’e giden ve buraya duyduğu hayranlığı sık sık dile getiren Nietzsche bir dönem Tribschen ‘de yaşamıştı.

” Tribschen, mutlu insanların yaşadığı o ada” diyerek tanımlayan Nietzsche, Tribschen ‘e gittiğinde ünlü Alman şair Richard Wagner ‘ın villasında kalıyordu. Nietzsche, günümüzde müze olan Richard Wagner ‘ın villasında ilk kitabı Die Geburt der Tragödie aus dem Geiste der Musik’i (Müziğin Ruhundan Tragedyanın Doğuşu) yazmaya başlamıştı.

Friedrich Nietzsche ve Richard Wagner ile bütünleşen Tribschen şehri, 15 Ekim 1844’te doğan Nietzsche ‘nin doğum gününü unutmadı ve şehrin birçok yerinde Nietzsche ile ilgili etkinlikler düzenlendi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Nietzsche, Nietzsche doğum günü, Nietzsche Tribschen, Richard Wagner, Richard Wagner Tribschen, Tribschen, Tribschen müze, Tribschen şehri, Tribschen turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları