Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

New York Bisiklet Fuarı başladı

04 Mayıs, 2013 | 11:18

new-york-bisiklet-fuari New York Bisiklet Fuarı başladı. Bisiklet şovlarının beğeni topladığı fuarın ilk gününde Guinness rekoru da kırıldı.

ABD’nin en büyük bisiklet fuarına 100’e yakın firma katıldı. Pier 36 kompleksindeki fuarı, 40 binden fazla ziyaretçinin gezmesi bekleniyor.

Sokak şeklinde dizayn edilen fuar alanında bisiklet, bisiklet ekipman ve aksesuarlarıyla sporcu gıdaları sergileniyor.

Fuarda, fiyatları 18 bin doları bulan 6,5 kilogram ağırlığındaki bisiklet modellerinin yanı sıra bisiklete bağlanabilen çocuk arabaları da ilgi çeken ürünler arasında yer alıyor.

New York, “bisiklet cambazlarına” fon oldu

Boston saldırıları mağdurları yararına bağış toplanan, ücretsiz bisiklet kullanma eğitimleri verilen fuarda en çok ilgiyi bisiklet cambazlarının şovları gördü.

Ünlü Manhattan Köprüsü ve New York’un simge binaları önüne yerleştirilen rampa yardımıyla metrelerce yüksekte şovlarını gerçekleştiren cambazlar, ilginç görüntüler oluşturdu.

Guinness rekoru kırmak için “bisiklet-blender” kullanıldı

Fuarın ilk günüde dünyanın en büyük ‘smoothie’sini (yoğurtlu meyveli içecek) hazırlayan ABD’li bir süt ürünleri kooperatifi, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.

Fuar alanına kurulan mutfakta, ziyaretçi ve Guinness yetkilileri denetiminde 7,5 saatte 3 bin 200 muz kullanılarak, bin 514 litre smoothie hazırlandı. Ziyaretçiler de bisiklet üzerine monte edilen blenderi kullanarak rekora destek verdi.

Hazırlanan içeceğin geliri Sandy mağdurlarına

Kooperatif yetkilisi Bob Schiers, hazırladıkları içeceğin 500 mililitrelik hatıra kupalarda 1 dolara satışa sunulduğunu belirtti.

Elde edilecek gelirin Sandy kasırgası mağdurları için harcanacağını belirten Schiers, etkinliğin aynı zamanda üye çiftçilere de katkı sağlayacağını ifade etti.

Söz konusu rekor, 13 Nisan 2012’de yaptıkları bin 438 litrelik smoothie ile Californiyalı süt üreticilerine aitti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD Bisiklet Fuarı, ABD Turları, Amerika New York, Bisiklet Fuarı, Bisiklet Fuarları, New York, New York Bisiklet Fuarı, New York Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları