Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Nevşehir’e yüzyılın projesi

20 Mart, 2010 | 19:54

Nevşehir’in daha modern şehircilik kriterlerini ciddi manada ortaya koyacak Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi son aşamaya geldi.

Nevşehir’li vatandaşların yaklaşık 40 yıldan beri ana gündem maddesini oluşturmasına karşın, gerçekleştirilmesi mümkün görünmediği gerekçesiyle hiçbir şekilde de ele alınamayan Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi, nihayet hayata geçiriliyor.

Nevşehir’in Bekdik, Raşitbey, Kapucubaşı, Dere, Musapaşa, Tahtacami, Eskili, Kayacami,
Memişbey, Camicedit, Camiatik ve Cumhuriyet Mahallelerinde uygulanacak ve 2600 vatandaşın Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki modern konutlarla yaşamlarını sürdürmeyi ve vatandaşların hali hazırda ikamet ettikleri yerleşim alanlarının da 2 ve 3 katlı modern binalarla önemli bir yerleşim alanı haline getirmeyi amaçlayan Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesinin tamamlanması yönünde önemli aşamalar tamamlandı.

Türkiye genelinde yerel yönetimler anlamında TOKİ’nin en önemli projelerinden biri olarak da değerlendirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ,konut sahibi olmayı hak kazanan vatandaşlarımıza yönelik oluşturulacak yeni yaşam alanları 3 Etap halinde toplam 2600 konut,Ticaret Merkezi,2 Cami,Sağlık Ocağı,Karakol binası , kreş ve 32 derslikli ilköğretim okulunu kapsıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Nevşehir, Nevşehir Haberleri, Nevşehir Kaplıcaları, Nevşehir Konut projesi, Nevşehir Proje, Nevşehir Turizm, TOKİ Projeleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları