Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Nevşehir’de atlarla düzenlenen keşif turları ilgi görüyor

21 Eylül, 2010 | 15:43

Peri bacaları ile ünlü Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinin merkezi konumundaki Nevşehir’de atlarla düzenlenen keşif turları yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor.

Nevşehir merkeze bağlı Çavuşin köyü, Kızılçukur vadisi ve Göreme beldesinin eşsiz peri bacaları manzaralı vadilerinin arasında gerçekleştirilen keşif turlarını özellikle Alman, Güney Kore, Avustralya ve İspanyol turistler tercih ediyor.

Bölgeyi alanında uzman rehberler eşliğinde gezen 30 kişilik Alman turistler, araçlarla girilemeyecek eşsiz güzellikteki vadi ve peri bacaları arasında düzenlenen turda at safarisi gerçekleştirdi.

Alman turistler ilk kez geldikleri Kapadokya’nın büyülü güzelliklerini atlarla keşfetmenin oldukça zevkli ve heyecanlı olduğunu söyledi.

At turları düzenleyen firmanın sahibi Fevzi Köse, bölgeyi at sırtında keşfetmek için düzenlenen safariye özellikle Alman, Güney Kore, Avustralya ve İspanyol turistlerden büyük talep geldiğini söyledi.

2 ile 5 saat arasında değişen atlı turların hava şartlarının uygun olduğu her mevsimde düzenlendiğini ifade eden Köse, Kapadokya bölgesinin patika yollarla çevrili eşsiz güzelliklere sahip vadilerinin ancak atlarla görülebileceğini kaydetti.

At turlarının düzenlendiği vadiler arasında yer alan bir alanda yerli ve yabancı turistlerin jeep ve ATV motorları ile sürüş keyfi yaşadıkları da dikkat çekti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kapadokya Turları, Kapadokya Turu, Nevşehir, Nevşehir Atlarla Keşif Turları, Nevşehir Haberleri, Nevşehir Keşif Turları, Nevşehir Turları, Nevşehir Üniversitesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları