Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Nevşehir Üniversitesi Japonca bilen rehberler yetiştirecek

09 Ağustos, 2010 | 12:31

Nevşehir Üniversitesi’ nde Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı açıldı.

Kapadokya’nın Japon rehber ihtiyacını, Nevşehir Üniversitesi karşılayacak.

Nevşehir Üniversitesi bölgenin yabancı dil bilen turizm rehberi ihtiyacını göz önünde tutarak Doğu Dilleri ve Edebiyatı Bölümü bünyesinde Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı açtı. Bir yardımcı doçent ve bir araştırma görevlisi ile açılan anabilim dalı, çoğunluğu Uzakdoğulu ve Japon olan 2 milyon turist tarafından ziyaret edilen Kapadokya yöresinin turizmine büyük katkı sağlayacak.

Doğu Dilleri ve Edebiyatı Bölümü Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Aycan Kolukısa, bölümün resmen kurulduğunu, ancak öğrenci kabul edilebilmesi için akademik personele ihtiyaç olduğunu; akademik personel ihtiyacı karşılandıktan sonra Anabilim Dalına gelecek yıl öğrenci kabul edilebileceğini söyledi.

Kapadokya için büyük bir fırsatın ortaya çıktığını vurgulayan Kolukısa, yöre halkına Japon kültürünü de tanıtmayı hedeflediklerini kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2011 apon Dili ve Edebiyatı, Doğu Dilleri ve Edebiyatı Bölümü, Japon Dili ve Edebiyatı, Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı, Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü, Nevşehir Japon Dili ve Edebiyatı, Nevşehir Üniversitesi, Nevşehir Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı, Turizm Haberleri, Yrd. Doç. Dr. Ali Aycan Kolukısa,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları