Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Nevin Yanıt Olimpiyat gururumuz oldu (Video)

08 Ağustos, 2012 | 10:03

Nevin Yanıt Olimpiyat gururumuz oldu (Video) Atletizmdeki gururumuz Nevin Yanıt Olimpiyat Oyunları kadınlar 100 metre engelli finalinde 12.58’lik derecesiyle beşinci oldu. Nevin Yanıt Olimpiyat oyunlarında madalya alamasa da göğsümüzü kabarttı.

Londra Olimpiyat Stadı’nda yapılan final yarışında Nevin Yanıt, favori atletlerden Avustralyalı Sally Pearson ile ABD’li Kellie Wells arasında, 6 numaralı kulvarda koştu. Nevin Yanıt koşuya iyi başlamasına rağmen son bölümlerde güçlü rakiplerinin ataklarına karşılık veremedi. Yarı finaldeki 12.58’lik derecesini finalde de yenileyen Nevin Yanıt, beşinci sırada kaldı ve madalya kazanamadı.

Nevin Yanıt olimpiyat final koşusu için tıklayın / Video

2008 Pekin’de gümüş madalya kazanan Avustralyalı Sally Pearson 12.35’lik derecesiyle olimpiyat rekoru kırdı ve altın madalyanın sahibi oldu. Pekin 2008’te 12.54’lük derecesiyle altın madalya kazanan ABD’li Dawn Harper, finalde 12.37’lik zamanlamasıyla gümüş madalyaya uzandı. Yarı finalde Nevin Yanıt’ın serisinde ilk sırayı alan ABD’li Kellie Wells ise 12.48 ile bronz madalyanın sahibi oldu.

Finalin ardından basın mesuplarına açıklamalarda bulunan Nevin Yanıt, elde ettiği 5.’liğin kendi adına iyi olduğunu dile getirerek, “İki hafta öncesinde hiçbir şey yapamayacağımı düşünen birçok insan vardı. Çok farklı bir duygu. Kimseye kendimi göstermek için de buraya çıkmıyorum. Kendimi, kendime kanıtladım. Bunun için çok mutluyum. Emeklerimin karşılığını aldım; ama yine üzüldüm. 4.’nün de benim de derecem 12.58. Sonuçta 2012’yi hem Avrupa şampiyonu hem de olimpiyat 5.’si olarak bitirmek güzel” ifadelerini kullandı.

Nevin Yanıt Olimpiyat 5.si / Mehmet Arslan’ın yazısı;

Alkışlar Türk kızına

100 metre engelli branşı, atletizmin en zor branşlarından biridir.
Kazanmak için sadece hızlı koşmak yetmez. Süratinizin yanına mükemmel bir ritm eklemelisiniz. Hem hızlı koşmalı, hem her engeli aşmalı, hem de bunu mükemmel bir uyum içinde yapmalısınız. Önünüzdeki her engel, ritminizi ve hızınızı kesmek için koyulmuş bir tuzaktır.

* * *

Haydi daha açık yazayım.
Biz Türklerin hiç başarılı olamadığımız, bırakın başarıyı hiç olmadığımız teknik bir branştır…
Ve bu branşta bir Türk kızı tüm dünyanın gözleri önünde hem genlerine hem de rakiplerine karşı meydan okudu dün gece. 12.59 olarak belirlediği hedefini 12.58’e çekerek ve Türkiye rekoru kırarak. Ama bundan çok daha önemlisi bir olimpiyat finalinde piste çıkarak.
Yarıştan hemen sonra yanındaydım Nevin’in. ‘12.40 koşacağımı hissediyordum’ dedi. Ve mutlaka madalya alacağını da.
Madalya eminim çok yakışacaktı ona. Olmadı.
Ancak Nevin, genleriyle girdiği savaşı kazandı. Tebrikler ve alkışlar ona…

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Nevin Yanıt, Nevin Yanıt 2012, Nevin Yanıt 5., Nevin Yanıt beşinci, Nevin Yanıt Londra, Nevin Yanıt Londra 2012, Nevin Yanıt Londra Video, Nevin Yanıt olimpiyat, nevin yanıt olimpiyat video, Nevin Yanıt video, Sally Pearson,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları