Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Nestle Küba kahvesini artık yerinde üretecek

09 Mart, 2017 | 16:57

Dünyaca ünlü çikolata ve kahve markası Nestle, Küba’daki yeni fabrika için anlaşmaya yakın olduğunu açıkladı.

NationalTurk’ün haberine göre Nestle Başkan Yardımcısı Laurent Freixe, Küba‘nın başkenti Havana’da yaptığı açıklamada, kahve ve bisküvi ürünleri üretmek için 50 milyon dolar ila 60 milyon dolarlık bir fabrika kurmak için yeni bir ortak girişim kurma konusunda Küba ile anlaşmaya varmaya yaklaştıklarını belirterek “Görüşmeler çok gelişti; şimdi onları son haline getirmek ve finansman konularını tamamlamak daha da önemli” dedi.

Freixe, Havana’nın batısında bulunan Mariel özel kalkınma bölgesinde yapılacak yeni yatırımları görüşmek üzere Küba’yı ziyaret etti.

Küba, son yıllarda ekonomiyi canlandırmak, yeni bir yatırım kanunu çıkartmak ve şirketler için önemli vergi ve gümrük avantajları sunan Mariel bölgesini yaratmak amacıyla yabancı fonları çekmek için harekete geçmişti.

Nestle, Nespresso markasıyla ABD’de 50 yıldan beri satılan ilk Küba kahvesine imzasını atmıştı. Nespresso’nun gösterdiği başarı, Küba’ya fabrika kurma fikrine ön ayak oldu.

Şu ana kadar 19 yabancı girişimin onaylandığı Mariel, 2008’den beri ülkeyi yöneten Raul Castro’nun merkezi planlı ekonomisini güncelleme konusundaki çabalarının bir parçası.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba, Küba Nestle Fabrikası, Nespresso, Nestle,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları