Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Nestle Küba kahvesini artık yerinde üretecek

09 Mart, 2017 | 16:57

Dünyaca ünlü çikolata ve kahve markası Nestle, Küba’daki yeni fabrika için anlaşmaya yakın olduğunu açıkladı.

NationalTurk’ün haberine göre Nestle Başkan Yardımcısı Laurent Freixe, Küba‘nın başkenti Havana’da yaptığı açıklamada, kahve ve bisküvi ürünleri üretmek için 50 milyon dolar ila 60 milyon dolarlık bir fabrika kurmak için yeni bir ortak girişim kurma konusunda Küba ile anlaşmaya varmaya yaklaştıklarını belirterek “Görüşmeler çok gelişti; şimdi onları son haline getirmek ve finansman konularını tamamlamak daha da önemli” dedi.

Freixe, Havana’nın batısında bulunan Mariel özel kalkınma bölgesinde yapılacak yeni yatırımları görüşmek üzere Küba’yı ziyaret etti.

Küba, son yıllarda ekonomiyi canlandırmak, yeni bir yatırım kanunu çıkartmak ve şirketler için önemli vergi ve gümrük avantajları sunan Mariel bölgesini yaratmak amacıyla yabancı fonları çekmek için harekete geçmişti.

Nestle, Nespresso markasıyla ABD’de 50 yıldan beri satılan ilk Küba kahvesine imzasını atmıştı. Nespresso’nun gösterdiği başarı, Küba’ya fabrika kurma fikrine ön ayak oldu.

Şu ana kadar 19 yabancı girişimin onaylandığı Mariel, 2008’den beri ülkeyi yöneten Raul Castro’nun merkezi planlı ekonomisini güncelleme konusundaki çabalarının bir parçası.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Küba, Küba Nestle Fabrikası, Nespresso, Nestle,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları