Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Neredennereye.com Kanada şirketine satıldı!

16 Kasım, 2018 | 16:25

Neredennereye.com Kanada şirketine satıldı!

Dünyanın önde gelen seyahat bileti rezervasyon şirketlerinden Kanadalı Busbud Inc., online bilet satış platformu Neredennereye.com’u satın aldı.

Satın alma Neredennereye.com hisselerinin tamamını kapsarken, satın alma bedeli ise açıklanmadı. Konuya ilişkin düzenlenen toplantıda verilen bilgiye göre, Neredennereye.com bu yılın ilk 10 ayında toplam 25 milyon ziyaretçiye hizmet verirken; 2019’da bu sayının 35 milyona ulaşması, cironun da 100 milyon liranın üzerine çıkması hedefleniyor.

Neredennereye.com Kanada şirketine satıldı!

Neredennereye.com 2015’te de Clickbus Türkiye ile gerçekleştirdiği birleşmenin bir parçası olarak 1.25 milyon euro yatırım almıştı. Şirketin daha önceki yatırımcıları arasında Rocket Internet and Ooredoo’nun oluşturduğu Asia Pasific Internet Group ile beraber Almanya merkezli Holtzbrinck Ventures ve Tengelmann Ventures da bulunuyor.

Satın almanın Busbud’ın uluslararası pazarlara açılma stratejisinin bir parçası olduğunu söyleyen Busbud CEO’su Louis Philippe Maurice, satın alma kararında Türkiye’nin çok güçlü yerel bir pazar olmasının yanı sıra Neredennereye.com’un güçlü büyüme rakamlarının etkili olduğunu söyledi.

“Yıllık 35 milyon turist çeken güçlü bir turizm sektörü var”

Neredennereye.com’un talep tarafında 2014-2018 arasında yaklaşık yüzde 500 büyüme yakaladığının altını çizen Maurice, “Türkiye’nin 80 milyon nüfuslu hızla büyüyen bir yerel pazarın yanında, İstanbul, Antalya, Ankara ve Kapadokya gibi önemli bölgelere hitap eden ve yıllık 35 milyon turist çeken güçlü bir turizm sektörü var. Bu nedenle Neredennereye.com ile daha güçlü bir pozisyonda olacağımıza inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

Neredennereye.com Genel Müdürü Erol Demirtaş da, Türkiye’nin 2017’de 225 milyonun üzerindeki bilet satışıyla dünyanın en büyük yedinci şehirlerarası otobüs bileti pazarı olduğunu ifade ederek, Neredennereye.com’un knowhow’unun Busbud’un faaliyet gösterdiği 80’e yakın ülkede kullanacaklarını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bilet satış platformu, Busbud Inc, Clickbus Türkiye, Erol Demirtaş, Holtzbrinck Ventures, Louis Philippe Maurice, Neredennereye.com, Rocket Internet and Ooredoo,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları