Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Nemrut Kayak Merkezi’nde kar festivali

16 Şubat, 2013 | 15:45

Nemrut Kayak Merkezi'nde  kar festivali Bitlis Valiliği ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla Nemrut Kayak Merkezi’nde  kar festivali düzenlendi.

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul ve birçok davetlinin katıldığı kar festivalinde kayak yarışları, leğenle kayma ve kardan adam yapma yarışmaları gibi çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Festivalde konuşan Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, soğuk havaya rağmen vatandaşların yoğun ilgi göstermesinin festivali daha güzel bir hale getirdiğini söyledi.

Vali Yurdakul, “Karın anavatanı Bitlis’teyiz. Bugün Tatvan Nemrut Krater Gölü’nde dünyanın en seçkin destinasyonlarından biriyiz. Burayı özellikli kılan kayağa, bir krater gölü etrafında buharlar ve sıcak gölün kenarında başlıyorsunuz. Yine dünyanın başka bir harikası olan Van Gölü kenarında manzarayı seyrederek kayağı bitiriyorsunuz. Bütün kayak ve kış sporları severleri buraya bekliyoruz. Bugün kış sporları festivalimize güreşle başladık, ardından kızak yarışmalarımız devam edecek. Gençler ve yaş üstü gruplar arasında kayak yarışması düzlenecek. Bu festivalimizin en büyük özelliği 7’den 77’ye bütün vatandaşlarımızın, gençlerimizin katıldığı bir halk şenliği ve festivalidir. İstanbul ve Ankara’dan gelen sanatçılarımız var. Sanatçılarımız burada halkımızla buluşacak. Kar burada bir yaşam ve hayat biçimi. Biraz dezavantajlı görünüyor. Bu karı dezavantajdan çıkarıp, turistik bir ürüne dönüştürerek, halkımızı kayak merkezimizde sporla buluşturmak istedik.” dedi.

Tesisin hareketli olmasından son derede mutlu olduklarını dile getiren Vali Yurdakul, “Kar Bitlis’e güzelliğiyle geldi. Bu organizasyonda bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bütün kayakseverleri merkezimize bekliyoruz. Burada bir festival ve şenlik havası var. Bu bir başlangıç, devam edecek.” şeklinde konuştu.

Vali Yurdakul’un açıklamalarının ardından festival, kar üstünde güreş yarışmaları ile başladı. Gençlerin soyunarak eksi derecedeki soğuk havaya rağmen güreşmeleri katılanlar tarafından ilgiyle izlendi. Ayrıca leğenle kayma yarışmasına da bayanların ilgisi oldukça büyüktü.
Katılanlara Bitlis Valiliği tarafından ekmek arası sucuk ikram edildi.

Akşama kadar devam edecek  festivalde Türk halk müziği sanatçısı Hasan Yılmaz da konser verecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bitlis kar, Bitlis Valiliği, Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, Hasan Yılmaz, Kar Festivali, Kış Turizmi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Nemrut Dağı, Nemrut Kayak Merkezi, sanatçı hasan yılmaz, Turizm Haberleri, Veysel Yurdakul,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları