Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Nemrut Kayak Merkezi işletmecisini bekliyor

17 Kasım, 2009 | 11:55

Faruk Özak Nemrut Bitlis İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Nemrut Kayak Tesisi işletmecisini arıyor.

4 yılda tamamlanan tesis yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek günü beklerken Bitlis İl Özel İdare Genel Sekreteri Fevzi Taşdemir, 2002 yılında yapımına başlanılan tesisin 4 yılda tamamlanarak bölge halkının hizmetine sunulduğunu söyledi.

Tesisin 7 milyon TL’ye mal olduğunu anlatan Taşdemir, bu parayı Özel İdare’nin öz kaynaklarından temin ettiklerini kaydetti. Taşdemir, “Çevrenin güzelleşmesi adına 20 bin ağaç dikimi yaptık. Şu anda tesiste Konaklama-kafeterya-restaurant bölümleri mevcut. Artık son aşamasına geldik. Tesileri kiraya vererek Dünyanın ve Türkiye’nin her yerinden kayak severlerin bölgemize gelmesini hedefliyoruz.” dedi.

Bitlis’in, Türkiye’nin en çok kar yağan illerinin başında geldiğini anımsatan Taşdemir, “Ayrıca İnanç ve Kültür turizmi bakımından da tarihi zenginliklere sahip. Bu bölge İleride Tatvan’a hava alanı kurulması, Bitlis Diyarbakır yolunun tamamlanması ve Devletin Komşularla 0 problem Politikası ile Van gölü havzası Doğunun Bodrumu olacaktır” diye konuştu.

Bu arada, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak da geçtiğimiz ay Nemrut Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulunmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bitlis, Bitlis İl Özel İdaresi, Faruk Nafiz Özak, Faruk Özak, Fevzi Taşdemir, Fevzi Taşdemir Bitlis, Kayak Merkezleri, Kış Turizmi, Nemrut, Nemrut Dağı, Nemrut Kayak Merkezi, Nemrut Kayak Merkezi Bitlis, Nemrut Kayak Merkezi İşletmeci Arıyor, Türkiye Kayak Merkezleri, Türkiye Kış Turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları