Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Neden Meksika?

21 Temmuz, 2014 | 11:21

Kate Upton, Jessica Alba, Maria Sharapova gibi ünlü isimlerin yanı sıra turistlerin de akın ettiği Meksika, bu yılın en gözde destinasyonu olarak dikkat çekiyor.

Meksika’da gezilip görülmesi yerlerin başında ülkenin başkenti Mexico City geliyor. Meksika’nın en büyük şehri olan Mexico City ülkenin güney bölümünde yer alıyor.

Şehre gittiğinizde muhakkak görmeniz gereken yerlerden biri Osmanlı yapımı tarihi saat kulesi. 1910 yılında yaptırılan ve “Osmanlı Saati” olarak bilinen tarihi saat kulesi, Türkiye’den binlerce kilometre uzaklıktaki ülkenin Osmanlı izlerini taşıyan tek yapısı olarak yükseliyor. Osmanlı saat kulesi, başkent Mexico City’nin merkezinde bulunan tarihi Zocalo meydanı yakınlarındaki Venustiano Carranza ve Bolivar sokaklarının kesiştiği köşede bulunuyor.

Mexico City’nin gezilecek diğer noktaları dünyaca meşhur olmuş Antroploji Müzesi, Başkanlık Sarayı, Katedralleri, Zocalo Meydanı ve Reforma Caddesi olarak sayılabilir.

Mexico City Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Meksika’ya gidip sadece başkenti gezmek istemeyenler, Maya ve Aztek Uygarlıkları, Acapulco Sahilleri, ,Viva, Zapata, PanchoVilla, Tikal Harabeleri, Barracana Del Cobre Kanyonu’na gidebilir, domates ve bal üretimi yapan büyük çiftlikleri ziyaret edip, hasır Meksika Şapkası alabilir,meşhur Meksika yemeklerini tadabilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Acapulco Sahilleri, Aztek Uygarlıkları, Barracana Del Cobre, Jessica Alba Maria Sharapova, Kate Upton, Meksika, Meksika gezilecek yerler, meksika haberleri, Meksika turu, Mexico City, Mexico City gezilecek yerler, Mexico City haberleri, Mexico City Meksika, Mexico City osmanlı saati, PanchoVilla, Tikal Harabeleri, Viva, Zapata, Zocalo Meydanı,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları