Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Neden Latin Amerika’da golf değil de futbol oynuyorlar?

27 Ekim, 2015 | 10:34

tiger woods Meksika’nın başkenti Mexico City’de açıklamalarda bulunan Tiger Woods, Latin Amerika’da golf sporunun yaygınlaşması gerektiğini savundu.

Dünyanın en ünlü golfçülerinden olan Tiger Woods, golfün tanıtım elçiliğini üstlenmeye devam ediyor. İşte tam da bu sebeple Meksika nın başkenti Mexico City e giden ABD’li sporcu, Angel Cabrera ve Lorena Ochoa’nın dışında Güney Amerika ’dan pek fazla golfçü çıkmamasından dert yandı.

Euronews’da yer alan habere göre, Meksika’da ve diğer Latin Amerika ülkelerinde futbolun egemen spor olduğuna dikkat çeken Tiger Woods, “Bunun sadece geleneklere bağlı olduğunu düşünmüyorum. Bu aynı zamanda erişilebilirlikle de ilgili bir durum. Golfü daha ekonomik ve ulaşılabilir bir spor haline getirmeliyiz. Çocuklar golf sporuyla futbolla olduğu gibi erken yaşta tanışmıyor. Bu da bu bölgelerden pek fazla golfçünün çıkmamasına neden oluyor” ifadelerini kullandı.

Şu sıralar dünya golf sıralamasında 334. sırada bulunan 39 yaşındaki Tiger Woods, tüm dünyada en çok tanınan golfçü. Tiger Woods kariyerinin en kötü sezonlarından birini yaşıyor. Tüm yıl sırt ağrılarıyla boğuşan sporcu geçtiğimiz sezon tek bir galibiyet alamadı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Latin Amerika, Meksika, Mexico City, Mexico City golf, Mexico City Tiger Woods, Tiger Woods, Tiger Woods golf, Tiger Woods meksika,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları