Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

NBA’dan Küba çıkarması!

28 Nisan, 2015 | 07:12

Küba ve Amerika’nın diplomatik ilişkilerini normalleştirme çabaları, spor faaliyetleri ile devam ediyor.

NBA, geçtiğimiz günlerde Küba‘nın başkenti Havana’da bir basketbol kampı açarak ülkeler arasında normalleşme aşamasında olan diplomatik ilişkiler için önemli bir adım attı. Dernek internet sitesinden yaptığı açıklamada, kampın amacını “komünistlerce yönetilen adada basketbolu tanıtmak ve sevdirmek” olarak ifade etti.

NBA’nın küresel elçisi Dikembe Mutombo, geçtiğimiz perşembe günü başlayan ve dört gün süren kampın ilk gününde Kübalı katılımcılara oyunu tanıttı. NBA elçileri, Küba’da basketbolu tanıtmanın yanında profesyonel antrenörler tarafından verilen konsferanslarda, hedef kitle olarak çocuk ve gençleri seçtiler.

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) bölgesel müdürü Alberto Garcia, Kübalı iki oyuncunun Ağustos ve Eylül aylarında Dominik Cumhuriyeti‘nde düzenlenecek olan bir diğer eğitim kampına davet edileceğini söyledi.

NBA’nın Küba’daki kampının ardından, ABD ve Küba milli takımları arasında Havana’daki Pedro Marrero Stadı’nda 2 Haziran’da bir dostluk maçı oynanması planlanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerika, Amerika Küba, Amerika NBA, amerika turu, Küba, Küba ABD, Küba Amerika, Küba Amerika ilişkileri, Küba Haberleri, Küba nba, Küba Turu, NBA, NBA Haberleri, NBA havana, NBA küba, nba maçları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları