Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

NBA’dan Küba çıkarması!

28 Nisan, 2015 | 07:12

Küba ve Amerika’nın diplomatik ilişkilerini normalleştirme çabaları, spor faaliyetleri ile devam ediyor.

NBA, geçtiğimiz günlerde Küba‘nın başkenti Havana’da bir basketbol kampı açarak ülkeler arasında normalleşme aşamasında olan diplomatik ilişkiler için önemli bir adım attı. Dernek internet sitesinden yaptığı açıklamada, kampın amacını “komünistlerce yönetilen adada basketbolu tanıtmak ve sevdirmek” olarak ifade etti.

NBA’nın küresel elçisi Dikembe Mutombo, geçtiğimiz perşembe günü başlayan ve dört gün süren kampın ilk gününde Kübalı katılımcılara oyunu tanıttı. NBA elçileri, Küba’da basketbolu tanıtmanın yanında profesyonel antrenörler tarafından verilen konsferanslarda, hedef kitle olarak çocuk ve gençleri seçtiler.

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) bölgesel müdürü Alberto Garcia, Kübalı iki oyuncunun Ağustos ve Eylül aylarında Dominik Cumhuriyeti‘nde düzenlenecek olan bir diğer eğitim kampına davet edileceğini söyledi.

NBA’nın Küba’daki kampının ardından, ABD ve Küba milli takımları arasında Havana’daki Pedro Marrero Stadı’nda 2 Haziran’da bir dostluk maçı oynanması planlanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerika, Amerika Küba, Amerika NBA, amerika turu, Küba, Küba ABD, Küba Amerika, Küba Amerika ilişkileri, Küba Haberleri, Küba nba, Küba Turu, NBA, NBA Haberleri, NBA havana, NBA küba, nba maçları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları