Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Nazım Hikmet Moskova’da anıldı

03 Haziran, 2013 | 18:07

Nazim Hikmet Moskova Rusya Anma Toreni Nazım Hikmet ölümünün 50.yılında

Moskova’da mezarın başında anıldı

Dünyaca ünlü şairimiz Nazım Hikmet Ran, aramızdan ayrılışının 50’nci yıldönümünde Moskova’da her yıl olduğu gibi yine kapsamlı törenlerle anıldı. Yıllardır gelenek olduğu  gibi yine  Rus-Türk İşadamları Birliği’ nin düzenlediği, İstanbul’daki Nazım Hikmet Vakfı’nın da destek verdiği etkinlikler kapsamında dün akşam Moskova’da görkemli bir konser gecesi vardı. Bu sabah da Nazım Hikmet, mezarı başında anıldı.

Mezarı başındaki törende konuşmalar yapıldı, mezara çiçekler bırakıldı, özgürlük ve barış simgesi beyaz güvercinler uçuruldu. Töreni, Rusya’da yaşayan Türkler, Türkiye’den gelen konuklar ve  Moskova’ya gelen Türk turist grupları da izledi.Nazım Hikmet Vakfı Başkanı Rutkay Aziz, Türkiye’de şartlar oluştuğunda mezarının vasiyet ettiği gibi Türkiye’ye taşınmasını istediklerini söyledi. Sanatçı Zülfü Livaneli ve yazar Hıfzı Topuz da “Nazım’ın bugün yaşasaydı Taksim Gezi Parkı için direnenlere destek ve güç vereceğini” söylediler.

Nazım Hikmet Moskova Diren Gezi Parkı Törene katılan sanatçılar Gezi Parkı Direnişini desteklediler

Çello İstanbul grubunun mezar başında verdiği klasik müzik konseri de büyük beğeni topladı.

Törene katılan  ünlüler arasında  Rutkay Aziz ,Selçuk Yöntem, Tarık Akan, Edip Akbayram, Coşkun Aral, Taner Barlas, Moris Gabbay, Arif Keskiner, Zeynep Oral, Nebil Özgentürk, Doğa Rutkay, Nedim Saban, Vecdi Sayar, Hıfzı Topuz ‘de vardı.

Bu arada bir gece önceki konserde olduğu gibi yine tören sırasında pankart açarak Gezi Parkı için dayanışma eylemi yapanlar oldu.  Törene katılan sanatçıların çoğu, mezar başında Diren Gezi Parkı diye destek pankartı açarak gruplarla birlikte fotoğraf çektirdi ve destek verdi.


YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arif Keskiner, Çello İstanbul, Coşkun Aral, Diren Gezi, Diren Gezi Parkı, Doğa Rutkay, Edip Akbayram, Hıfzı Topuz, İstanbul, İstanbul Gezi Parkı, Moris Gabbay, Moskova, Nâzım Hikmet, nazım hikmet mezarı, Nazım Hikmet ölümünün 50.yılında, Nâzım Hikmet' Ran, Nebil Özgentürk, Nedim Saban, Rus-Türk İşadamları Birliği, Rutkay Aziz, Selçuk Yöntem, Taksim Gezi Parkı, Taner Barlas, Tarık Akan, Türk Turistler, Türkiye, Vakfı Başkanı, Vecdi Sayar, Zeynep Oral,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları