Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom Avrupa şampiyonu

21 Mart, 2011 | 15:17

Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom Avrupa şampiyonu

İstanbul’da gerçekleştirilen Voleybol Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali’nde şampiyon olan Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom, bu kupayı kazanan ilk Türk takımı olarak tarih yazdı.

İstanbul’da gerçekleştirilen Voleybol Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali’nde Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom şampiyon oldu.

NationalTürk ‘ün haberine göre, Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde ilk kez kupa kazanan Türk takımı olan Vakıfbank Güneş Sigorta büyük bir başarıya imza attı. Azerbaycan’ın Rabita Bakü takımını finalde mağlup ederek bayan voleybolunda Avrupa’nın 1 numaralı kupasını kazanan Vakıfbank Güneş Sigorta, böylelikle üçüncü kupasını da almış oldu.

Vakıfbank Güneş Sigorta, 2004 yılında Bursa’da düzenlenen Top Teams Kupası Dörtlü Finali’ni, 2007 yılında ise yine Bursa’da organize edilen Challange Kupası Dörtlü Finali’ni kazanmayı başararak, müzesinde 2 Avrupa kupası bulunduran tek kulüp durumuna gelmişti.

Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom yenilgisiz tamamladı

Karşılaşmada oldukça başarılı bir performans sergileyerek 3 seti de kazanan Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom, bu dev turnuvayı yenilgisiz olarak tamamlayarak bir ilke de imza attı. Fenerbahçe Acıbadem geçen yıl finale kadar yükselmiş ancak burada mağlup olarak 2. olmuştu.

Bu dörtlü finaldeki diğer temsilcimiz Fenerbahçe Acıbadem, İtalya’nın Scavolini Pesaro takımını 3-1 yenerek Avrupa 3.’sü oldu.

Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom oyuncuları ve teknik heyeti aldıkları bu tarihi başarıyla birçok ödülün de sahibi oldu. Oyuncular ve teknik heyete ödül yönetmeliği gereği verilecek cumhuriyet altınlarının yanı sıra kulüp tarafından şampiyonluk priminin verilmesi bekleniyor.

Voleybol Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olan Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’da başkan Ömer Faruk Ergin, “Mutluluğumuzu tarif edemiyorum” dedi.

Faruk Ergin, takım olarak bugün Şampiyonlar Ligi’ni kazanmayı başardıklarını belirterek, şunları söyledi:

’’Challange Cup ve Top Teams Kupası’nın ardından Şampiyonlar Ligi’ni de kazandık. Mutluluğumuzu tarif edemiyorum. Bunu başaran ilk Türk takımıyız. İlk iki kupayı Bursa’da kazanmıştık, şimdi ise Şampiyonlar Ligi kupasını İstanbul’da kazandık. Hedefimiz, Avrupa’da yapılan bir organizasyonda da kupa kaldırabilmek. Artık önümüze bakıyoruz ligi ve Türkiye kupasını da kazanmayı hedefliyoruz. VakıfBank Güneş Sigorta Türk Telekom olarak, Avrupa’daki önemli maçlarda ve kader anlarında bizi zafere taşıyan büyük bir güce sahibiz. Bu güç, bizi daima destekleyen, başarıya inanan ve bizim de inanmamızı sağlayan taraftarlarımızdan geliyor. Mücadele ruhumuzun sesi olan taraftarlarımızın bu yıl da bizleri gönülden destekleyerek, çıktığımız yolda yalnız bırakmayacaklarına yürekten inanıyor, şimdiden tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Şampiyonlar Ligi organizasyonu süresince fair play çerçevesinde geçecek, heyecanı bol, keyifli karşılaşmalar izlemenizi temenni ediyor, katılan tüm ekiplere başarılar diliyorum.”

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Şampiyonlar Ligi, Şampiyonlar Ligi, Vakıfbank Güneş Sigorta, Vakıfbank Güneş Sigorta şampiyon, Vakıfbank Güneş Sigorta Şampiyonlar Ligi, Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom, Voleybol Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları