Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Nashira Ultra Maratonu renkli görüntülere sahne oldu

28 Mart, 2016 | 07:16

Nashira Ultra Maratonu Nashira Otel ana sponsorluğunda Manavgat Şelalesi önünden verilen start ile başlayan Nashira Ultra Maratonu, renkli görüntülere sahne oldu.

255 sporcunun yarıştığı ve 11km Seleukeia, 35km Oymapınar ve 80 km. Nashira etaplardan oluşan maraton Manavgat Şelalesi önünde verilen start ile başladı. 80 km.lik etapta Avrupa Şampiyonu Ahmet Arslan’da yarışırken yine ultra maratonlarda koşan milli sporculardan Mehmet Yavuz, Murat Kaya ve Bakiye Duran gibi isimlerde maratonda yarışan isimler arasında yer aldılar.

Hüseyin Aydoğan’dan Spora davet, sigaraya hayır!

Maratona katılan Nashira Otelleri Sahibi Hüseyin Aydoğan yaptığı açıklamasında Maraton’un Türk sporuna hayırlı olması temennisini ifade ederken, sigaranın sağlığa olan zararına vurgu yaptı. Aydoğan, “ Bütün sporcularımıza ve halkımıza buradan şu çağrıda bulunmak istiyorum. Mutlaka sigarayı bırakın. Spor demek kötü alışkınlarından uzak durmak demektir. Spor demek halkın bir arada birlik ve beraberlik içerisinde olması demektir. Bugün Nashira Ultra Maratonu ile bunu sağlıyor ve buna da örnek olmaya çalışıyoruz ” dedi.

Gelecek yıllarda katılım sayısını çok daha artacak!

Yarışın fikir babası, spor kondisyoneri, antrenör Etem Şeker ise Maratonun ilki olmasına rağmen iyi bir katılım yakalandığını söyleyerek, düzenledikleri maraton ile katılımcıların spor yanında Antalya’nın Manavgat ilçesinde, Hellenistik ve Roma dönemine uzanan bir macera içine girdiklerini ifade etti.

Gelecek yıllarda katılımcı sayısının daha da artacağına inandığını ifade eden Şeker “ İlki olmasına rağmen güzel bir katılım oldu. İlerleyen yıllarda bu katılım sayısını 3 ya da 4 katlayarak devam edeceğimizi düşünüyorum. Gelecek yıllarda daha tecrübeli şekilde organizasyonumuz devam edecek” şeklinde konuştu.

Halil ÖNCÜ-MANAVGAT

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Nashira Otel, Nashira Otel Manavgat, Nashira Ultra Maratonu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları