Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Napoli Ferzan Özpetek’e hayran kaldı

06 Kasım, 2015 | 08:32

Ferzan Özpetek Ünlü yönetmen Ferzan Özpetek, Napoli San Carlo Tiyatrosu’nda İtalyan besteci Giuseppe Verdi’nin La Traviata eserini sahneledi.

NationalTurk’ün haberi;

Daha önce 2011’de Floransa’da Aida’yı, 2012’de yine Napoli’de La Traviata’yı sahneye koyan Ferzan Özpetek, kariyerinde Napoli’de La Traviata’yı ikinci kez sahneye koyma onurunu ve başarısını elde etti.

Ferzan Özpetek ’in yönettiği, başrollerden Violetta’yı galada Maria Grazia Schiavo, Alfredo’yu ise İspanyol tenor Ismael Jordi’nin canlandırdığı, orkestra şefliğini ise Napolili büyük şef Nello Santi’nin yaptığı “La Traviata” Napolilerin büyük beğenisini topladı.

İtalyan besteci Giuseppe Verdi’nin, Alexandre Dumas’ın 1848 yılında yazdığı “Kamelyalı kadın” romanından esinlenerek bestelediği, librettosunu Francesco Marie Piave’nin yazdığı “La Traviata”ya biraz daha sinematografik ögelerle yaklaşan Özpetek’in bu yorumu Napolili operaseverlerden tam not aldı.

Yoğun ilginin gösterildiği galaya Özpetek, oyuncu Tuba Büyüküstün’ün yanı sıra en son çektiği “Kemerlerinizi Bağlayınız” filminin başrol oyuncuları, Kasia Smutniak ve Francesco Arca ile katıldı.

Yönetmenliğini Özpetek’in yaptığı “La Traviata” 13 Kasım’a kadar San Carlo’da sahnelenmeye devam edecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ferzan Özpetek, Ferzan Özpetek La Traviata, Ferzan Özpetek napoli, La Traviata, La Traviata napoli, La Traviata operası, Napoli, Napoli San Carlo Tiyatrosu, San Carlo Tiyatrosu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları