Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Nallıhan’da turizm çeşitliliği oluşturulacak

31 Aralık, 2011 | 14:25

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 2011 yılında açılan ‘Turizm Potansiyelinin Harekete Geçirilmesi Mali Destek Programı’ kapsamında, Nallıhan’dan 5 proje başvurusu yapıldı.

Ankara Kalkınma Ajansı 5 projeye destek olma kararı aldı. Turizm Potansiyelinin Harekete Geçirilmesi Mali Destek Programı’ kapsamında Ankara’da toplam 45 proje kabul edilirken, Nallıhan 5 proje ile en fazla projesi onaylanan ilçe oldu.

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından Nallıhan Belediyesi’nin ‘Eko-Turistle Eko-Turizm Projesi, Sarıyar Belediyesi’nin ‘Kayıkbaşı Turizm Tesisleri Projesi’, Nallıhan Turizm Gönüllüleri Derneği katkıları ile Çayırhan Belediyesi’nin ‘Juliopolis Nekrapolü’nün Turizme Kazandırılması Projesi’, Ankara Üniversitesi ‘Kırsal Kalkınma Temelli Nallıhan Kırsal Turizm Projesi’ ve Türkiye Çevre Vakfı ‘Doğa Yürüyüş Parkurları Belirlenmesi ve İyileştirilmesi Projesi’ desteklemeye değer görüldü.

İlçenin 2012 yılında turizmde daha fazla adını duyurması için çalışmalara devam edildiğini belirten Nallıhan Belediye Başkanı Ahmet Adnan Okur, ilçe olarak hazırladıkları projelerle Nallıhan’ın kültür ve tarih turizminin yanında doğa ve inanç turizmini de ön plana çıkarmak istediklerini bildirdi.

Nallıhan’ın kırsal kesimini de turizme açmak istediklerini aktaran Okur, “Nallıhan’da hazırladığımız projelerin hayata geçirilmesi ile turizmde çeşitlilik oluşturarak devamlı hale getirmek istiyoruz. Günü birlik gelen yerli ve yabancı turistlerin uzun süreli konaklamalarının önü açılacak, yüksek kaliteli hizmet vererek ilçemiz turizm istihdamına ve ekonomisine katkı sağlanacaktır.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Adnan Okur, Ankara Kalkınma Ajansı, Nallıhan, Nallıhan kültür, Nallıhan tarih, Nallıhan tur, Nallıhan turist, Nallıhan turizm, Turizm Gönüllüleri Derneği, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları