Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Nabucco Operası İstanbullularla Buluşuyor

05 Ocak, 2017 | 10:41

130 yıldır dünyanın en ünlü sanatçılarını sahnesine taşıyan Metropolitan Opera canlı yayınla İstanbullularla buluşmaya devam ediyor.

Nabucco Operası İstanbullularla Buluşuyor

Akmerkez CinemaPink salonlarından 7 Ocak 20.55’te yapılacak gösterimde Giuseppe Verdi’nin erken dönem eseri Nabucco opera severlerle buluşacak.

7 Ocak Cumartesi günü New York’tan canlı yayınla sinema salonuna taşınan gösteri saat 20.55’te izleyiciyle buluşacak. Opera, ilk gösterimini 2000 yılında Salzburg Festivali’nde yapmış ve sanatseverlerden tam not almıştı.

Nabucco Operası

Metropolitan geceleri bu ay Giuseppe Verdi’nin erken dönem eseri; Akitanya, Trablus ve denizde geçen bir 12. yüzyıl hikayesi olan Nabucco ile devam edecek. İncil’in eski ahit Yeremya kısmından bir hikayeye dayanan Nabucco, İtalyan milliyetçiliğini ateşleyen önemli eserlerden biri olarak kabul ediliyor.

Etkinlikler devam edecek

Faust ile 1883’te kapılarını açan Metropolitan Opera, Akmerkez’deki canlı yayınlarına önümüzdeki aylarda da devam ediyor. Opera severler, Aralık’tan Mayıs ayına uzanan kapsamlı program sayesinde birbirinden değerli eserleri sinema salonunda izleyebiliyor. İzleyicilerin beğenisine sunulacak operalar arasında Mozart, Bizet, Verdi gibi dünyaca ünlü sanatçıların ölümsüz eserleri de bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
konser, opera,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları