Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Müzeler 24 Kasım’dan itibaren öğretmenlere ücretsiz oluyor!

26 Eylül, 2018 | 11:10

Müzeler 24 Kasım'dan itibaren öğretmenlere ücretsiz oluyor!

Müzeler 24 Kasım’dan itibaren öğretmenlere ücretsiz oluyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, öğretmenlerin 24 Kasım’dan itibaren müzeleri ücretsiz gezebileceğini açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kültür ve Turizm ile Milli Eğitim bakanlıkları arasında “Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme” ve “Geleneksel Türk Sanatlarını Gelecek Nesillere Aktarma ve Yaşatma” alanlarındaki iş birliği protokolünün Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Başöğretmen Salonu’ndaki imza törenine katıldı.

Müzeler 24 Kasım’dan itibaren öğretmenlere ücretsiz oluyor!

Bakan Mehmet Ersoy, müze kültüründe uzaklaşılmaya başlandığını, buna karşın müzeleri tekrar sevdirmek gerektiğini belirterek, “Bunun en kolay yolu küçük yaştan itibaren bu sevgiyi kazandırabilmemiz. Milli Eğitim Bakanlığımız bize destek veriyor, seçmeli müze derslerinin sayısını artırıyor.

Biz de belli başlı müzelerde onların ders görebilecekleri sınıflarla gerekli ortamı hazırlayacağız. Öğrencilere müzeleri sevdirmenin yolu öğretmenlerden geçiyor. Biz bakanlık olarak özür diliyoruz, Bakanlık olarak bugüne kadar atlamışız. 24 Kasım Öğretmen Günü’nden itibaren biz bir hediye vermek istiyoruz. Gerekli alt yapı yazılımlarını düzelteceğiz ve o tarihten itibaren öğretmenlerimiz Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilecekler.” şeklinde konuştu.

“Bir taşla iki kuş vuracak sistem geliştirdik”

“Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme” protokolü sayesinde meslek liselerinin ilgili sektörlerin ihtiyaçlarına gerçekten cevap verecek biçimde yapılandırılacağını bildiren bakan Ersoy, “Bununla ilgili çok güzel bir çalışma oldu. Açıkçası bizim umduğumuzdan daha iyi oldu.” ifadesini kullandı.

“Turizmde insan ihraç eden ülke konumuna geleceğiz”

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, sektördeki en sıkıntılarının başında öğrencilere turizmin bir sektör olarak kabul ettirmenin geldiğini vurgulayarak, konuşmasına şöyle devam etti:

“Şimdi lise çağından itibaren bir genç çok ciddi paralar kazanmaya başlayacak. Bu sektöre verdiği emeğin karşılığını lise çağından itibaren almaya başlayacak. Normal stajyer maaşımın fazlasını alacak. Öğrencinin kalacağı yerden aldığı otel eğitimine kadar her türlü sürecin takipçisi iki bakanlık olacak. Buradan mezun olacak arkadaşların inanın bana üniversite eğitimi alırsa iyi olur ama üniversite eğitimine bile ihtiyacı olmayacak.”

“Gastronomi dalında yönetici ithal ediyoruz”

Bakan Ersoy, nitelikli turistin ülkeye gelebilmesinin nitelikli insan kaynağından geçtiğine işaret ederek, “Biz şu anda pahalı otellerimizde özellikle gastronomi dalında yönetici ithal ediyoruz. Türkiye olarak nitelikli turizmde iddialıysak kendi insan kaynakları yıldızlarımızı yaratmak zorundayız.

Geleceğin genel müdürleri, müdürleri kolej statüsündeki turizm meslek liselerinde mezun olacaklar. çok da değerli insanlar olacaklar. Biz bu mezunları verdikten bir süre sonra biz artık turizm sektöründe insan ihraç eden ülke konumuna geleceğiz. O zaman hedeflerimize çok daha kolay yakalayacağız.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
24 Kasım, Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Ersoy, Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme, Milli Eğitim Bakanı, müzeler, Müzeler ücretsiz, Öğrentemen,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları