Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Müzekart sahipleri sigortalı olacak

17 Kasım, 2012 | 11:00

Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAB-MTM İş Ortaklığı ve Zürich Sigorta arasında imzalanan protokol kapsamında ‘müzekart’ sahipleri bir yıl boyunca ferdi kaza sigortasının da sahibi olacaklar.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, protokolün bir sosyal dayanışma sözleşmesi olduğunu söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)-MTM İş Ortaklığı ve Zürich Sigorta arasında yeni bir protokol imzalandı. İstanbul Arkeoloji Müzesi bahçesindeki imza törenine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Zürich Sigortü CEO’su Yılmaz Yıldız ve TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve diğer yetkililer katıldı.

İmza öncesi konuyla ilgili bilgi veren Bakan Günay, 1 Ekim 2012 ve sonrasında ‘müzekart’ alanların bir yıl boyunca ferdi kaza sigortasının da sahibi olacağı bilgisini verdi. Günay, protokolün bir ekonomik değil sosyal bir dayanışma sözleşmesi olduğunu ifade etti. Ertuğrul Günay, sözleşmeyle birlikte müzekart satışlarının da artacağı tahmininde bulundu. Günay, bugün itibariyle yaklaşık 3,5 milyon müzekart kullanıcısı olduğu bilgisini verdi.

Herkese müzekart almaları tavsiyesinde bulunan Bakan Günay, yardımcısına para vererek ferdi kaza sigortasından yararlanmak için yeni bir müzekart çıkartmasını söyledi. Günay, müzekart sahiplerini fiyat artışından etkilenmeden müzeleri gezebildiğini hatırlatırken ‘müzekart+’ sahiplerin ise ayrıca tiyatro ve benzeri kültürel etkinliklerden de avantajlı olarak yararlanabildiğini kaydetti. Vatandaşlar, 30 lira karşılığında müzekart, 50 lira karşılığında da müzekart+ sahibi olabilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Müzekart, Müzekart almak, Müzekart kültür, Müzekart müze, Müzekart sahipleri, Müzekart sahipleri sigorta, Müzekart türkiye, sigorta, TÜRSAB-MTM, Zürich Sigorta,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları