Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Müzecilik kursunu tamamlayan 15 kursiyere sertifikaları verildi

07 Ekim, 2010 | 17:10

Osmaniye Belediyesi ve Osmaniye Kent Konseyi’nin yürüttüğü çalışma kapsamında Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından sağlanan teknik destek ile açılan müzecilik kursu tamamlandı.

Müzecilik kursunu başarı ile tamamlayan 15 kursiyere sertifikaları verildi. 15 gün süren müzecilik kursunda eğitimler DOĞAKA Uzman Danışmanı eski Adana Müze Müdürü İsmet İpek tarafından verildi.

Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi’nin kurulacağı Belediye Çamlık Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen törende konuşan ve Müzecilik Kursuna teknik destek sağlayan DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti; “Böyle bir projeye destek vermekten dolayı çok mutluyuz. Osmaniye’den beklentimiz bizden daha çok talepte bulunmasıdır. Daha etkili, daha yapılabilir daha üretken her konuda projenin bize sunularak bize de destek verme noktasında bir fırsat sunulmasıdır.” diye konuştu.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, sertifika törenine katılan televizyon programcısı Tayfun Talipoğlu’na özel olarak teşekkür ettiği konuşmasında, “Kuracağımız kent müzesine altyapı olması için son derece önemli bir kursu tamamladığımıza inanıyorum. Müzemizin dış cephesini Selçuklu mimarisine uygun bir giydirme yapacağız. Osmaniye’de ilimize yakışır bir kent müzesi yapacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından kursun eğitmeni İsmet İpek kurulacak kent müzesi ile teknik bilgiler verdi. Daha sonra kursa katılan ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları verildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti, Kadir Kara, Müzecilik Kursu, Müzecilik Kursu 15 Kursiyer, Müzecilik Kursu Kursiyerler, Müzecilik kursu Sertifika, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları