Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mut’ta Pasaport Büro Amirliği hizmete girdi

23 Ekim, 2010 | 12:28

Mersin’in Mut İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Pasaport Büro Amirliği eski Emniyet Müdürlüğü binasında hizmete girdi.

Uzun süredir Mut İlçesinde kurulması için uğraş verilen pasaport bürosu İçişleri Bakanlığı’ndan onay alınması ile hizmete girmesi sevindirici olduğunu ifade eden İlçe Emniyet Müdürü Murat Güney, hizmetin Devlet tarafından vatandaşın ayağına getirilmesinin güzel bir örneğinin yaşandığını söyledi.

Mut İlçesinde yaşayan vatandaşların il merkezine gitmeden daha yakın bir mesafede pasaport hizmetinden faydalanacaklarını, iki emniyet personelinin bu iş için kursa gönderildiğini ifade eden Güney, Pasaport şubesinde işlemleri tamamlanan vatandaşların evrakları, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne gönderilecek. Bundan böyle ilk defa pasaport alacak olanların, Mersin veya başka illere gitmelerine gerek kalmayacak.

Ancak daha önceden pasaportu olan ve vize işlemleri yaptıracak olanların işlemleri, yine eskiden olduğu gibi Mersin Pasaport Şube Müdürlüğü’nde yapılacağını dile getiren Güney, “Pasaport Büro Amirliği başta ilçemiz Mut, Gülnar, Aydıncık ve Ermenek İlçelerinde bu hizmetten istifade etmiş olacaklardır. Pasaport şubesi ilçemizde kurulmuş olması ekonomik anlamda da büyük bir getirisi olacaktır. Vatandaşlarımız 350 kilometrelik yol gitmekten kurtulmuş olacaktır” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aydıncık, Emniyet Müdürlüğü, Ermenek, Gülnar, Mersin Mut, Mersin Mut Pasaport Büro Amirliği, Mut, Pasaport Büro Amirliği, Pasaport Büro Amirliği Emniyet Müdürlüğü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları