Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mutlaka görülmesi gereken yerler! Sydney / Avustralya

09 Ocak, 2014 | 17:24

sydney-avustralya Soğuk kış günlerine uyandığımız şu günlerde en çok olmak istediğimiz yer kuşkusuz güney yarımküre. Güney yarımküre denildiğinde ise ilk akla gelen ülke Avustralya…

Avustralya’nın en eski yerleşim merkezlerinden biri olan ve Liman Şehri olarak bilinen Sydney, tasarımcıların, modacıların, sanatçı ve reklamcıların en çok tercih ettiği şehir haline geldi.

Jorn Utzon tarafından dizayn edilmiş opera binası, plajları, kozmopolit ve lezzetli mutfağı ve sıcakkanlı insanlarıyla Sydney, mutlaka gezilmesi gereken bir şehir.

Sydney’de neler yapılabilir?

Şehir, sörf olanakları, manzarası, dünyaca ünlü sahilleri ile her türlü kozmopolit keyfi sunuyor. Sydney Limanı’da ya da Nielsen Parkı’nda yüzebilir ve Centenniel Parkı’nda ata binebilirsiniz.

Lezzetli bir akşam yemeğinin ardından gecenizi sayısız bar, club veya Public House’lardan birinde eğlenerek geçirebilirsiniz. Özellikle caz sevenler, 1970′lerden beri Avustralya’nın en iyi müzik kulübü olarak tanınan The Basement Club’ı ziyaret edebilir.

Turistik ve hediyelik eşya alışverişi için Sydney’in en ünlü alışveriş merkezlerinden biri olan Strand Arcade’ye uğrayabilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avustralya, Avustralya da ne yapılır, Avustralya gezilecek yerler, Avustralya Sidney, Avustralya Turları, Mutlaka görülmesi gereken yerler, Sydney, Sydney Avustralya, Sydney de ne yapılır, Sydney gezilecek yerler, Sydney Turu, The Basement Club, The Basement Club Avustralya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları