Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mutlaka Gitmeniz Gereken 5 Festival

11 Kasım, 2016 | 09:45

Bugüne kadar pek çok etkinliğe katılmış olmalısınız ancak bu festivallere daha önce gitmediyseniz çok şey kaçırdınız demektir.

İşte hayatınız boyunca bir kez de olsun mutlaka gitmeniz gereken 5 Festival…

Venedik Karnavalı İtalya

Bugüne kadar pek çok etkinliğe katılmış olmalısınız ancak bu festivallere daha önce gitmediyseniz çok şey kaçırdınız demektir.
İtalya’nın kanallar şehri Venedik’te düzenlenen dünyanın en eski festivallerden Venedik Karnavalı, 13. yy’den beri düzenleniyor. Katılanların rengarenk maskeler takıp geldiği karnavalda en iyi maskeler seçilerek maske sahiplerine çeşitli ödüller veriliyor. Venedik Karnavalı süresince şehirdeki sokaklarda, tarihi saraylarda bir çok etkinlik düzenleniyor.

Renkler Festivali Hindistan

Bugüne kadar pek çok etkinliğe katılmış olmalısınız ancak bu festivallere daha önce gitmediyseniz çok şey kaçırdınız demektir.
Renkler Festivali olarak da bilinen Holi, adından anlaşılacağı gibi Hindistan’ın en renkli etkinliği. Holi zamanı, ev yapımı boyalarla Hindistan sokakları rengarenk bir hale bürünüyor. Tüm dünyadaki Hintlilerce kutlanan bu festival, kışın bitişi baharın gelişi için düzenleniyor.

Rio Karnavalı Brezilya

rio karnavalı
Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen Rio Karnavalı, dünyanın en büyük ve eğlenceli sokak partisi. Sabahlara kadar süren renkli etkinlikleri, samba okullarının sergiledikleri muhteşem dans şovları, bununla birlikte kentin kendine özgü tatil alışkanlıkları, Rio’yu ve karnavalı bir çekim merkezi haline getiriyor.

Glastonbury Festivali İngiltere

Glastonbury İngiltere
Müzik dünyasının en büyük açık hava festivali, İngiltere’nin Pilton, Somerset bölgesinde Glastonbury şehrinde düzenleniyor. Kamp ve müziğin bir araya geldiği Glastonbury Festivalinde, enerjisi hiç bitmeyen konserler, dünyaca ünlü isimlerin muhteşem performansları ve arkadaşlarla kamp ortamı, her yıl Haziran ayının son haftası müzikseveleri bir araya getiriyor.

Domates Festivali İspanya

Domates Festivali İspanya
İspanya‘daki bu festivalin tek amacı eğlenmek. Her yıl Ağustos ayında düzenlen Domates Festivali’nde insanlar birbirine domates atarak eğleniyorlar. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı Domates Festivali’nin temeli 1940’lı yıllara kadar uzanıyor. Bu ilginç festivale sadece İspanyollar değil dünyanın dört bir yanından bir çok yabancı misafir katılıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Holi Hindistan, Rio Karnavalı, Venedik Karnavalı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları