Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Müthiş keşif: Mısır’daki piramitler enerji topluyor!

01 Ağustos, 2018 | 11:31

Müthiş keşif: Mısır'daki piramitler enerji topluyor!

Müthiş keşif: Mısır’daki piramitler enerji topluyor. Tam olarak işlevleri anlaşılamayan piramitlerin gizemi henüz tam olarak çözülemese de bilim insanları yaptıkları açıklama ile herkesi şaşırttı. Piramitlerin içerindeki odalarda ve temelinde enerji üreten bir sistem olduğu ortaya çıktı.

Mısır’daki piramitlerle ilgili Avrupalı bilim insanları ilginç bir keşfe imza attı. Rusya’da bulunan ITMO Üniversitesi ile birlikte Laser Zentrum Hannover’in ortak çalışması sonucunda 145 metre yüksekliğindeki piramidin içerisinde olağanüstü bir sistem olduğu ortaya çıktı.

Müthiş keşif: Mısır’daki piramitler enerji topluyor

Piramidin içinde yapılan incelemeler sonucunda odalarda ve tabanında özel bir sistemin var olduğu ve bu sayede enerji toplandığı ifade edildi. Keops Piramidi’nde elektromanyetik enerji oluşturulduğu belirtildi.

Bu keşfi Journal of Applied Physics isimli bilim dergisinde yayınlanırken, bu sistemin nanopartikül geliştirmek için kullanılabileceği açıklandı.

Araştırmayı yöneten Dr. Andrey Evlyukhin, “Piramitler her zaman ilgi çekiyor. Fakat biz bilim insanları olarak bunu daha da derinlemesine incelemeliyiz. Piramitlerde radyo dalgalarını dağıtan bir durum var” dedi.

Bilim insanları henüz araştırmaların başında olduğunu belirtirken, bu elektromanyetik alanın tesadüfen oluşmuş olma ihtimali üzerinde de durulmakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bilim insanları, Dr. Andrey Evlyukhin, ITMO Üniversitesi, Journal of Applied Physics, Keops Piramidi, Keşif, Laser Zentrum Hannover, Mısır, piramitler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları