Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mustafakemalpaşa, 3. Havacılık ve Turizm Fuarı’na hazırlanıyor

07 Haziran, 2012 | 10:06

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Kazım Karabulut, 8-9-10 Haziran tarihleri arasında yapılacak Mustafakemalpaşa 3. Havacılık ve Turizm Festivali için herkesi ilçeye davet etti.

Basın mensuplarına, festivalle ilgili bilgi veren Mustafakemalpaşa Kaymakamı Kazım Karabulut,
‘Bursa turizminde biz de varız’ demek için bu festivali yaptıklarını anlattı. Karabulut, “Mustafakemalpaşa Bursa’nın en güzel ilçelerinden bir tanesi. Yüzde 60’ı çok verimli ve güzel ormanlarla kaplı ve bu orman içinde Türkiye’nin en güzel şelalelerinden biri olan Suuçtu Şelalesi burada. Bunun yanında, onlarca güzel dereler, vadiler ve henüz keşfedilmemiş güzellikler bulunmakta ilçede.” dedi.

Kaymakam Kazım Karabulut, bunların olmasının yetmediğini, ayrıca tanıtılması ve gösterilmesi gerektiğini ifade etti. Karabulut, şöyle dedi: “Biz de Mustafakemalpaşa’nın bu güzelliklerini, doğal turizmini göstermek istedik. Mustafakemalpaşa’nın kültürünü ve tatlısını göstermek istedik. Bu sene üçüncüsünü yapacağımız festivalin, birinci ve ikincisinden daha çok bir katılım bekliyoruz.”

Kaymakam Kazım Karabulut, festival kapsamında yapılacak etkinlikleri ise şöyle sıraladı: “Havacılık Festivali’nde serbest yamaç paraşüt uçuşları yanında paramotor uçuşları ve yelken kanat uçuşları gerçekleştirilecek. Bir de geçen sene ilkini yaptığımız, bu yıl ikincisi yapılacak olan yamaç paraşütü ile hedefe inme yarışı yapacağız.”

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise turizmin motor sektörlerden olduğunu belirterek, “Bursa, turizmin kalbinin attığı bir merkez. Keşfedilmeyi bekleyen bir çok güzelliğimiz var. Bu keşifleri bu zamana kadar karadan gösterdiğimiz gibi şimdi de havadan göstermek istiyoruz. Havadan bir Mustafakemalpaşa ziyaretine herkesi bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
3. Havacılık ve Turizm Festivali, Bursa, Mustafakemalpaşa, Mustafakemalpaşa Bursa, Mustafakemalpaşa kaymakamı, Sadi Kurtulan, Suuçtu Şelalesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları